29 Mayıs Çarşamba , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Gün, okul ziyaretlerini sürdürüyor

Gün, okul ziyaretlerini sürdürüyor

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, okul ziyaretleri kapsamında Şube Müdürü Hüseyin Erol ile Erzincan Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti ve okul pansiyonunda kalan öğrencilerle de kahvaltıda bir araya geldi.
Okulların hava muhalefeti dolayısıyla tatil oluşundan dolayı eğitim öğretime başlanılması nedeniyle ve yine havanın soğuk olması dolayısıyla okul içerisinde yapılan bayrak törenine katılarak İstiklal Marşı’nı okuyan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, öğrencilere hitap etti.

II. dönemin iki haftasını geride bıraktık. Zaman çabuk geçiyor, sizlerin bu günleri iyi değerlendirmeniz lazım. Geçen gün geri gelmiyor. Derslerinize iyi çalışarak okulu başarılı bir şekilde bitireceğinizi, üniversite sınavlarında istediğiniz dereceyi elde edeceğinizi umut ediyorum. Ders çalışırken de kitap okumayı ihmal etmeyiniz dedi.
Ziyaret ettiği okulda öğretmenlerle değerlendirme toplantısı yapan Gün, geçtiğimiz günlerde Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un tanıttığı, yenilenen EBA (Eğitim Bilişim Ağı) hakkında bilgi vererek, etkin bir şekilde kullanılmasını söyledi. “Eğitimde Fırsat Adaleti” çerçevesinde tümüyle yenilenen Eğitim Bilişim Ağı’nın içeriği; etkileşimli okul kitapları, ders anlatım videoları, sınavlar ve uygulamalar ile güncellendi. Uzun soluklu bir çalışmanın ürünü olan EBA, öğrencilerin ve öğretmenlerin duydukları pek çok ihtiyaca karşılık veriyor. Yenilenen modern ve sade kullanıcı ara yüzü ve akıllı özellikleriyle yeni EBA, yaklaşık 18 milyon öğrenci ve 1 milyon öğretmen ile velilerin kullanımına açıldı dedi. Ayrıca il genelinde yürütülen kitap okuma projesine ve ulusal yarışmalara katılım konusunda öğrencilerin teşvik edilmesi gerektiğini, Dyned’in etkin bir şekilde kullanılması ve öğrencilerin devamsızlık konusunda uyarılması gerektiğini belirterek, II. dönemin sağlık, mutluluk ve huzur içerisinde devam etmesi temennisinde bulunarak okuldan ayrıldı.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …