25 Temmuz Perşembe , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Gün, Seminer Çalışmalarına Katıldı

Gün, Seminer Çalışmalarına Katıldı

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek idareci ve öğretmenlerle birlikte Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Sayın Adnan Boyacı ve Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı mesleki çalışma programı başlangıcı nedeniyle canlı yayında öğretmenlere seslenişini izledi. Daha sonra Öğretmenler Kurulu Toplantısı’na iştirak ederek 2023 Eğitim Vizyonu’nda mesleki eğitime büyük önem verildiğini ifade ederek her yıl bu kurumlarda üretilen ürünlerin sergilendiği fuarların düzenleneceğini; mesleki eğitime ilgiyi artırmak için ulusal ve uluslararası yarışmalar düzenleneceğini; mezun olan öğrencilere sertifikalı eğitim verileceğini ifade etti. Ayrıca başarılı öğrencilere eğitimlerine devam ederken veya mezuniyetten sonra mikro kredi sağlanarak mesleki başarıları desteklenecektir.
Cumhuriyet Ortaokulu’na geçerek Sene Başı Öğretmenler Kurulu Toplantısı’na katıldı. Seminer döneminin bütün bir yılın eğitim öğretiminin planlanması; her türlü sosyal, akademik, sportif ve kültürel çalışmaların hazırlığını yapılması açısından önemli olduğunun altını çizdi. Ayrıca Tasarım ve Beceri Atölyeleri’nde üretilen ürünlerin sergileneceği ifade etti.
İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, Şehit Polis Kenan Ardıç ilkokulu’nu da ziyaret ederek seminer çalışmalarına iştirak etti . Burada Temel eğitimin öneminden bahseden Gün, bu sene temel eğitime kaydolacak öğrenci sayısı kadar ağaç dikileceğini bildirdi.
Son Olarak Gazi İlkokulu’nu ziyaret eden Gün, Okul idarecilerinden eğitim öğretim hakkında bilgi aldıktan sonra seminer çalışmalarına katılarak öğretmenlerle eğitim öğretim üzerine konuşarak başarılı bir eğitim öğretim dönemi temennisiyle okuldan ayrıldı.

Diğer Haberler

“Gözümüz Olun” Projesi İşbirliği Protokolü İmza Töreni Düzenlendi

Erzincan’da huzur ve güven ortamının daha da arttırılması amacıyla Vali Hamza Aydoğdu başkanlığında, “Gözümüz Olun” …

Tanoğlu, Hukuki Süreç Başlattı

Erzincan’da faaliyet gösteren Ajans Erzincan isimli haber sitesinde yayınlanan haberlerle ilgili olarak Erzincan Ticaret ve …