25 Temmuz Perşembe , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Hafızlık Eğitimi ve Akademik Başarı Destekleme Projesi

Hafızlık Eğitimi ve Akademik Başarı Destekleme Projesi

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, Erizncan 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulunda yürütülen ve ikinci yılı olan İl Müftülüğü ve İl Millî Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan protokol çerçevesinde “Hafızlık Eğitimi ve Akademik Başarı Destekleme Projesi” kapsamında okul binasında 2021-2022 eğitim öğretim yılında 5. sınıfa öğrenci kabul sınavı yapıldı.Sınava 165 öğrenci müracaat ederek yoğun ilgi gösterdi. Sınava giren tüm öğrencilere Erzincan İl Müftülüğü birer Kur’an-ı Kerim hediye etti. Okul müdürlüğü ve diğer sivil kuruluşlar bütün katılımcılara hediye paketi verdiler. Geçen yıl proje kapsamında hafızlık yapan 5. Sınıf öğrencileri de yeni adaylara hoş geldin etkinliği düzenlediler.
Sınav öncesi veli ve öğrencilere hitap eden İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, yoğun ilgiye teşekkür ederek başarı dileklerinde bulundu. Gün, son olarak katkı sağlayan tüm STK temsilcileriyle bir araya gelerek herkese teşekkür etti.

Diğer Haberler

“Gözümüz Olun” Projesi İşbirliği Protokolü İmza Töreni Düzenlendi

Erzincan’da huzur ve güven ortamının daha da arttırılması amacıyla Vali Hamza Aydoğdu başkanlığında, “Gözümüz Olun” …

Tanoğlu, Hukuki Süreç Başlattı

Erzincan’da faaliyet gösteren Ajans Erzincan isimli haber sitesinde yayınlanan haberlerle ilgili olarak Erzincan Ticaret ve …