22 Mayıs Çarşamba , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Hayat Boyu Öğrenme Etkinlikleri Kapsamında Sergi Açılışı Düzenlendi

Hayat Boyu Öğrenme Etkinlikleri Kapsamında Sergi Açılışı Düzenlendi

Hayat Boyu Öğrenme Etkinlikleri Kapsamında 4.gün etkinlikleri için Vali Mehmet Makas’ın eşi Elif Makas, Belediye Başkanı Bekir Aksun, eşi Ürküş Aksun, İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, parti temsilcileri, şube ve kurum müdürleri, diğer protokol üyeleri ve davetlilerin katılımıyla Erzincan Halk Eğitimi Merkezinde sergi açılışı gerçekleştirildi.El sanatları, moda tasarımı, giyim üretiminden, filografi, rölyef, resim ve ahşap yakmaya kadar yıl boyunca üretilen sergi salonuna sığmayıp taşan yüzlerce eserin sergilendiği açılışta konuşan , İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün; Halk Eğitim Merkezlerinin önemine dikkat çekerek: “Her zaman, her yerde ve herkes için hayat boyu öğrenme söz konusudur. Bu noktada her yaştan vatandaşlarımıza bu hizmetleri vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Türkiye’de, nüfusa oranla kursiyer sayısı en fazla olan il olmanın da ayrı bir gururunu duyuyoruz.” dedi.
Elif Makas ve Ürküş Aksun eserleri yakından inceleyerek memnuniyetleri dile getirdiler. Elif Makas: “Geçen sene bu etkinliklere katıldığımda gerçekten çok beğendiğimi dile getirmiştim. Bu yıl tekrar katıldığımız bu sergide görüyoruz ki geçen senenin üzerine bir şeyler ekleyerek çıta daha da yukarılara taşınıyor. Hem sayı olarak hem de kalite olarak ürünler gerçekten çok başarılı. Erzincan Girişimci Kadınlar Üretim ve İşletim Kooperatifinde bu ürünlerin satışı yapılarak kadınlarımıza ekonomik bir katkı sağlanabileceğini düşünüyorum. Emeği geçen herkesi tebrik ederim.” dedi. Ürküş Aksun da sergi ile ilgili: “Ürünlerin tamamı güzide eserlerden oluşuyor. El emeği ve göz nuru bu eserleri yapan ve emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.” dedi. Sergi alanını gezen misafirler özellikle filografi eseri olan camii ile ilgili beğenilerini dile getirdiler. , İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, Elif Makas ve Ürküş Aksun’a hediyelerini takdim ettikten sonra program tamamlandı.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …