22 Şubat Perşembe , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Her Bizans’a Bir Fatih Oyunu Sahnelendi

Her Bizans’a Bir Fatih Oyunu Sahnelendi

Her Bizans’a Bir Fatih Oyunu SahnelendiÜlkü Ocakları Erzincan İl Başkanlığı tarafından organize edilen, ‘Her Bizans’a Bir Fatih’ adlı tiyatro gösterimi büyük ilgi gördü. “Her Bizans’a Bir Fatih” Adlı tiyatro oyunu Erzincan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünde ki Tiyatro salonunda izleyicinin beğenisine sunuldu. Mustafa Necati Sepetçioğlu’nun Aynı adlı eserinden uyarlanan ‘Her Bizans’a Bir Fatih’ adlı tiyatro eseri Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, MHP İl Başkanı Salih Aksu, Ülkü Ocakları İl Başkanı Vasfi Karatepe, Türk Büro Sen Erzincan Şube Başkanı Emin Turan ve Ülkü Ocakları Teşkilatların yoğun katılımıyla düzenlendi.
GAYEMİZ; TÜRK GENÇLİĞİNİ DONANIMLI YETİŞTİRMEK
Saygı Duruşunda durulmasının ardından ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını yapan Ülkü Ocakları İl Başkanı Vasfi Karatepe, ”Erzincan’ımızı böylesi bir kültürel etkinlik ile buluşturmuş olmaktan ötürü Erzincan Ülkü Ocakları olarak kıvanç duyuyoruz. Gayemiz; Türk Gençliği’ ni kendisine hedef koyabilecek ve koyduğu hedefe ulaşabilecek donanımla yetiştirmektir.
2006 yılında kaybettiğimiz merhum Mustafa Necati Sepetçioğlu’ nu 1972 yılında “Her Bizans’ a Bir Fatih” eserini kaleme almaya ve Ülkü Ocaklarımızın güzide ekibini bu oyunu sahnelemeye sevk eden gerekçeler de tam olarak bu gayedir.
KONSTANTİNİYYE ELBET FETH OLUNACAKTIR
Eserde ele alınan olayın sonucu, Peygamber Efendimiz’ in müjdesi hepimizin malumu “Konstantiniyye elbet feth olunacaktır.” Peki ama neden ve nasıl? İşte bu oyunda bu soruların cevaplarını bulacağız. Birlik ve beraberliğin kaybedildiği, ahlâkın sükûta uğradığı, herkesin kendini düşündüğü, hurafelerin gerçeklerin yerini aldığı, bir memleketin yaşamasının mümkün olmadığı gerçeğini izleyeceğiz. Her başarıda; ileri görüşlü olmak, konu hakkında bilgi sahibi olmak, dayanışma, sebat gibi güzel hasletler olduğunu izleyeceğiz. En önemlisi Sultan Mehmet’ i “Fatih” yapan “İstediğini elde etmek için çalışmaktan vazgeçmemek” gerektiğini hatırlatan oyunumuzla sizleri baş başa bırakırken hepinize iyi seyirler diliyorum” dedi.
Yapılan konuşmanın ardından tek perdelik halinde sunulan Fetih tiyatrosu izleyiciler tarafından sık sık alkışlar ile karşılık buldu.

Diğer Haberler

Erzincan’da Toplu Taşımaya Zam Yapıldı

Erzincan Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Bedir Limon, Özel Halk Otobüsü yolcu tarifesi artışı …

Erzincan’da Seralarda Ocak Ayında Marul Hasadı Sürüyor

​Erzincan’da kış sezonunda seralarda marul hasadı devam ederken, Erzincan Vali Yardımcısı Yusuf İzci, İl Müdür …