Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ “Hızır Erzincan” Ekipleri Sahada!

“Hızır Erzincan” Ekipleri Sahada!

Erzincan Valiliği himayelerinde Vali Doç. Dr. Hamza Aydoğdu’nun talimatlarıyla hazırlanan Hızır Erzincan Projesi, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Serdar Demirci tarafından basına tanıtıldı. Erzincan Valiliği, vatandaşların ihtiyaçlarına daha hızlı yanıt vermek amacıyla “Hızır Erzincan” adlı yeni bir hizmet modelini hayata geçirdi. Hayata geçirilen bu yeni hizmet modeli ile şehit yakınları, gaziler, yetimler, engelliler, yaşlılar ve ihtiyaç sahibi vatandaşlar başta olmak üzere tüm vatandaşların ziyaret edilerek, onların dertlerine sevinçlerine ortak olmak ve devletimizin şefkat elinin hissettirilmesi amaçlanıyor.
Vatandaşlara zamanında ve yerinde hizmet götürülmesini ve arz odaklı hizmetin vatandaşlarla buluşturulmasını sağlayacak olan “Hızır Erzincan” projesi, basın mensuplarına tanıtıldı.
Basın mensuplarına sunum eşliğinde proje hakkında bilgiler veren Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Serdar Demirci, “Bu yeni modelle birlikte, “Hızır Erzincan” ekipleri, ihtiyaç sahibi vatandaşları evlerinde ziyaret ederek onların sorunlarını, eksikliklerini ve ihtiyaçlarını yerinde tespit ediyor. Cumhurbaşkanımızın, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımızın ve Erzincan Valimizin selamlarını ileten ekiplerimiz, vatandaşlarımızın taleplerini tabletler üzerinden sisteme işleyerek doğrudan ilgili kurumlara iletiyor.” dedi.
Hızır Erzincan Bilgi Sistemi adında yeni bir web platformunun da devreye alındığı belirten İl Müdürü Demirci, bu proje ile tespit edilen ihtiyaçların, ilgili kamu kurumlarına hızla yönlendirildiğini ve bu ihtiyaçların 5 gün içerisinde giderilmesinin hedeflendiğini belirtti.
Yeni hizmet modelinin, talep odaklı bir yaklaşımdan arz odaklı bir yaklaşıma geçişi temsil ettiğini belirten İl Müdürü Serdar Demirci, tüm kamu kurumları tarafından aktif olarak kullanılacak olan Hızır Bilgi Sistemi ile daha etkili sonuçların alınacağını ifade etti.
Tanıtım toplantısının sonunda, Hızır Erzincan projesinin hayırlı olmasını dileyen İl Müdürü Serdar Demirci, katılımlarından dolayı tüm basın mensuplarına teşekkür etti.

Diğer Haberler

“Gözümüz Olun” Projesi İşbirliği Protokolü İmza Töreni Düzenlendi

Erzincan’da huzur ve güven ortamının daha da arttırılması amacıyla Vali Hamza Aydoğdu başkanlığında, “Gözümüz Olun” …

Tanoğlu, Hukuki Süreç Başlattı

Erzincan’da faaliyet gösteren Ajans Erzincan isimli haber sitesinde yayınlanan haberlerle ilgili olarak Erzincan Ticaret ve …