22 Şubat Perşembe , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Hizmetiçi Eğitimler Devam Ediyor

Hizmetiçi Eğitimler Devam Ediyor

Erzincan görev yapan öğretmenlere yönelik hizmetiçi eğitimler devam ediyor. Erzincan Ortaokulu, Akşemseddin İlkokulu ve Erzincan Anaokulu’nda devam eden hizmetiçi eğitimleri İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün yerinde inceledi. Erzincan Ortaokulunda ilimizde görev yapan rehber öğretmenlere Psikolojik Danışman Lale Unur ve Feray Başgöze tarafından 4 grup şeklinde Psikososyal Müdahale Hizmetleri Eğitimi veriliyor. Bu eğitim içeriğinde göç, istismar, terör, intihar, ölüm-yaralanma ve doğal afet travması bulunmakta. İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün’de yapılan çalışmalara katılarak Türkiye artık travmalar ve afetler ülkesi olarak anılmaktan bir an önce kurtulmalıdır diyerek bu tür çalışmaların yerinde ve önemli olduğunu vurguladı. Rehber öğretmenlerimize de değişen ülke şartlarına göre kendi bilgi ve becerilerini güncellemelerinin gerekliliğini belirtti.
Akşemseddin İlkokulunda, Bakanlığımız 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında Öğretmenlerin mesleki gelişimlerinde katkı sunmak amacıyla Okul-Aile İşbirliği Geliştirme Programı Eğitimi tasarlanmış ve seminer döneminde öğretmenlere verilmesi planlanmıştır. Bu kapsamda Türkiye’de toplamda 5000 grup ve 280 bin öğretmenle bu çalışmanın yapılması planlanmıştır. Bu kapsamda ilimizde 23-28 Haziran 2019 tarihleri arasında 11 grup ile toplam 550 öğretmene 22 eğitmen tarafından eğitimler verilmeye başlanmıştır. Çalışmada amaç öğretmenlerin aktif katılımını sağlayarak uygulamalı ve güncel bir eğitim sunmaktır. Bu kapsamda eğitimler düzenlenmektedir. Bu eğitimlerde; Okul-Aile İşbirliğinin tanımı, önemi ve etkileri, Okul-Aile İşbirliği Yaklaşımları, Okul-Aile İşbirliği İletişimi, Veli katılımını arttırmaya yönelik uygulamalar ve Okul-Aile İşbirliği eylem planı konularında atölye ve etkinlik çalışmalarıyla eğitimler verilmektedir.
Erzincan Anaokulunda, Müdürlüğümüz Hizmet İçi Eğitim kapsamında okul ve kurumlarda görevli öğretmenlere yönelik 2019 yılı mahalli hizmetiçi planında yer alan 24.06.2019 – 28.06.2019 tarihleri arasında hafta içi 09.00-14.40 saatleri arasında Erzincan Anaokulu çok amaçlı salonunda “Eğitimde Drama Teknikleri Kursu” düzenlenmektedir. Kurs eğlenceli bir şekilde devam etmekte olup, İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün kursu ziyaret ederek etkinliklere katıldı.
Okullarımızda devam eden faaliyetler hakkında kurs görevlilerinden bilgi alan Gün, hizmetiçi eğitim faaliyetlerine katılan öğretmenlerimize son derece faydalı olacağı kanaatinde olduğunu belirterek faaliyet sorumlularına teşekkür edip, kursiyerlere başarı dileklerinde bulundu.

Diğer Haberler

Erzincan’da Toplu Taşımaya Zam Yapıldı

Erzincan Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Bedir Limon, Özel Halk Otobüsü yolcu tarifesi artışı …

Erzincan’da Seralarda Ocak Ayında Marul Hasadı Sürüyor

​Erzincan’da kış sezonunda seralarda marul hasadı devam ederken, Erzincan Vali Yardımcısı Yusuf İzci, İl Müdür …