Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Tablet Dağıtıldı

İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Tablet Dağıtıldı

Erzincan’ın Otlukbeli ilçesinde Covid-19 tedbirleri kapsamında uzaktan eğitime geçen okullarda maddi imkansızlıklar yüzünden derslere katılamayan ihtiyaçlı öğrencilere Aydın ili Didim ilçesindeki Erzincanlılar Derneği tarafından tablet bilgisayar dağıtıldı.
Aydın Didim Erzincanlılar Derneği Başkanı Şevket Karakoç beraberinde getirdiği tablet bilgisayarları Otlukbeli Belediye Başkanı Yusuf Tektaş ile birlikte ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıttı. Belediye başkanı Yusuf Tektaş’ın makamında düzenlenen tablet dağıtım töreninde konuşan Aydın Didim Erzincanlılar Derneği Başkanı Şevket Karakoç, iş adamları ve imkanı olan herkese EBA erişim noktalarında bilgisayar tablet tedarik etme çağrısında bulunarak,’ Ülke olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Bu süreçte özellikle eğitim öğretim de geleceğimizin teminatı çocuklarımız etkileniyorlar. Onların bu zorlu süreçte eğitimlerine devam noktasında herkes elini taşın altına koymalıdır. Erzincanlı iş adamlarımızdan, imkanı olan vatandaşlarımızdan herkesi EBA erişim noktalarına bilgisayar ve çocuklarımıza iletilmek üzere tablet bilgisayar tedarik etmeye davet ediyorum” dedi. Otlukbeli Belediye Başkanı Yusuf Tektaş’ da açıklamasında,” Covid-19 tedbirleri kapsamında uzaktan eğitime geçen okullarımızda maddi imkansızlıklar yüzünden derslere katılamayan öğrencilerimize kampanya başlatarak destek olan Aydın Didim Erzincanlılar Derneği ilçemizde ihtiyaç sahibi öğrencilere bilgisayarı tablet yardımında bulundu. Zor zamanda geçtiğimiz bu süreçte duyarlı davranışlarından dolayı Didim Erzincanlılar Derneği Başkanı Şevket Karakoç başta olmak üzere yönetim kurulu üyesi Aziz Demirbas’a Çok teşekkür ederim’ diye konuştu. Konuşmalar sonrasında Didim Erzincanlılar Derneği Başkanı Şevket Karakoç beraberinde getirdiği tablet bilgisayarları ihtiyaçlı öğrencilere dağıttı.

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …