9 Aralık Cumartesi , 2023
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ İl İstişare Toplantısı Yapıldı

İl İstişare Toplantısı Yapıldı

Bir dizi temaslarda bulunmak ve programlara katılmak üzere Erzincan’a gelen Son Başbakan Binali Yıldırım, Vali Mehmet Makas’ın organize ettiği İl İstişare Toplantısı’na katıldı.
AFAD İl Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen programa; Ankara Milletvekili ve Ak Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Erzincan Eski Milletvekili Sebahattin Karakelle, ilçe kaymakamları, ilçe ve belde belediye başkanları, Erzincan’daki bütün kamu kurum ve kuruluş müdürleri ile sivil toplum kuruluş temsilcileri katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Mehmet Makas, Erzincan’da yapımı tamamlanan ve devam eden projeler hakkında bilgi verdi. Vali Mehmet Makas, Erzincan’da ki kamu ve sivil toplum kuruluş temsilcileri ile düzenlenen istişare toplantısına katılımından dolayı Son Başbakan Binali Yıldırım’a teşekkür etti. Ardından konuşan Son Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, özellikle Pandemi sürecinde yapılan çalışmalar ve alınan önlemlere dikkat çekti. Bu süreçte ekonomik olarak devletin; üreticinin, esnafın ve vatandaşının yanında olduğuna değinen Son Başbakan Binali Yıldırım, normalleşme sürecinden sonra Türkiye’nin ekonomik olarak daha iyi yerlere geleceğine inandığını söyledi.
Konuşmaların ardından soru cevap şeklinde devam eden istişare toplantısında katılımcıların talep ve sorunlarını not alan Son Başbakan Binali Yıldırım ve Vali Mehmet Makas, soruları yanıtladı, vatandaş çözüm odaklı istişarelerde bulundular.

Diğer Haberler

Sağlık Konusunda Farkındalık Oluşturuldu

Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Birimi tarafından 14 Kasım Dünya Diyabet Günü ve …

Erzincan MEM 2022 Yılı Okul Eğitimi Erasmus+ Programı Kapsamında Gerçekleştirilen Köln Hareketliliği Tamamlandı

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından başvurusu yapılan ve akredite olunan Okul Eğitimi proje hareketlilikleri …