Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ İl Milli Eğitim Müdürü Gün, Erzincan MTAL’yi Ziyaret Etti

İl Milli Eğitim Müdürü Gün, Erzincan MTAL’yi Ziyaret Etti

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, yeni haftanın ilk gününde Erzincan MTAL’yi ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.
Bayrak törenine katılıp öğrencilerle birlikte İstiklâl Marşını okuyarak mesaiye başlayan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün burada yaptığı konuşmada ülkemizi derinden üzen depremlerin milletimizin mayasında olan dayanışma ve kardeşlik ruhunu tekrardan canlandırdığını vurguladı. Gün konuşmasının devamında, “Eğitim ailemizin tüm fertleri, deprem bölgesindeki kardeşlerimiz için seferber oldu. Birçok öğrencimiz gönüllü olarak yardım faaliyetlerine katılarak yaraların sarılmasına yardımcı oldu. Özellikle Meslek Liselerimiz bu zor günlerde “kara gün dostu” olduğunu bir kez daha ispat etti. Tüm meslek liselerimiz bu süreçte kendi imkanlarına göre yaralara merhem olmaya çalıştı. Erzincan MTAL’de depremin ilk günlerinden itibaren soba üretimi yaparak yüreklerimizi ısıttı. Bu vesile ile katkılarından ve gayretlerinden dolayı okul yönetimimize, öğretmenlerimize, teknisyenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.
Acıları paylaşmaya, bölgedeki kardeşlerimize dostluk elini uzatmaya devam edeceklerini ifade eden İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, öğrencilerimize üniversite sınav hazırlıklarını en iyi şekilde yapmalarını, DYK kurslarına severek isteyerek katılmaları gerektiğini hatırlattı. Bakanlığımızın öğrencilerimizin istifadesine sunduğu EBA, ÖDS, matemaTİK vb. gibi dijital eğitim platformlarından yoğun bir şekilde yararlanmalarını tavsiye etti.

Diğer Haberler

“Gözümüz Olun” Projesi İşbirliği Protokolü İmza Töreni Düzenlendi

Erzincan’da huzur ve güven ortamının daha da arttırılması amacıyla Vali Hamza Aydoğdu başkanlığında, “Gözümüz Olun” …

Tanoğlu, Hukuki Süreç Başlattı

Erzincan’da faaliyet gösteren Ajans Erzincan isimli haber sitesinde yayınlanan haberlerle ilgili olarak Erzincan Ticaret ve …