Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ İl Milli Eğitim Müdürü Gün’den İlçe Ziyaretleri

İl Milli Eğitim Müdürü Gün’den İlçe Ziyaretleri

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, İlçe ziyaretleri kapsamında Kemaliye, İliç ve Kemah ilçelerinde incelemelerde bulundu.
İlçe ziyaretlerinde, İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, ilçelerimizde görev yapan idareci ve öğretmenlerimizle toplantı yaptı.Toplantıda, “Biz öğretmenler, gelişmemize etki eden faktörlerin, en etkilisiyiz. Bunun bilincinde olarak, birlikte çalıştığımız süre içinde; en iyiyi, en doğruyu ve en güzelini yapmaya çalıştık. Sizlerle yorulup, yine sizlerle dinlendik. Öğrencilerimizde sevgiyi, saygıyı ve kardeşliği yeşertmenin yanında her bireyin bir değer olduğu inancı içinde yeteneklerini ortaya çıkarıp, geliştirmeye gayret ettik. Onların hayatına bir pencere açıp ufuklarına bir tutam ışık olduysak, ne mutlu bize. Gelecek nesillerimiz adına umut bağladığımız gerçek güç olan öğretmenlerimize emekleri için teşekkür ediyorum. Uzaktan eğitim sürecinin hem öğrenci hem öğretmen açısından ne kadar sancılı ve sıkıntılı olduğunu, bunun olumsuz sonuçlarının geleceğimize yansıyacağını, eğitimin muhakkak yüz yüze olması gerektiğini anladık.
Geçen yılın LGS ve YKS sonuçlarına da değinen İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, akademik başarı anlamında Erzincan’ın Türkiye ile kıyasına bakıldığında ilimizin Türkiye ortalamasının üzerinde bir performans sağladığını, yine ilimiz okullarının LGS ve YKS başarılarının daha yükseklerde olabileceğini, bunun için de yine okul müdürü ve öğretmenlerimize çok iş düşmektedir. Yeni eğitim öğretim dönemine başlarken özellikle 5. ve 9. sınıflarda olmak üzere öğrenci hazır bulunuşluklarının ölçülmesi ve görülen eksikliklerin giderilmesine yönelik çalışmaların yapılması ve bu bağlamda zümre öğretmenlerinin bir araya gelerek iletişimde olmaları çok önemli.
Öğrenci devamının her şeyden önemli olduğu ve başarının anahtarının okuldan geçmesi nedeniyle her öğrenciye ulaşılarak okula gelmesi sağlanmaya çalışılmalıdır. Pandemiden dolayı öğrencilerimizin mağduriyet yaşamaması için yapılması gerekenleri eksiksiz olarak yerine getirelim. Yaklaşık olarak bir buçuk yıldır içerisinde bulunduğumuz pandemi sürecinde ülkemizin verdiği çaba ve sonucu ortada. Geldiğimiz bu noktadan geri dönüş olmaması, yüz yüze eğitimin daha etkin bir şekilde devam etmesi için maske, mesafe ve hijyen kurallarına azami ölçüde uyalım ve öğrencilerimizi de bu konuda en iyi bir şekilde bilgilendirelim. İçerisinde bulunduğumuz Pandemi sürecinde aşının önemi öğrencilerimize ve velilerimize anlatalım. 16 Yaşından gün almış olan öğrencilerimize de sağlık bakanlığı tarafından aşı tanımlaması yapıldı, anne ve babasının e-nabız üzerinden muvafakat vermesi üzerine aşı olabilecekler. Okullarımızda havalandırma, genel temizlik kurallarına uyulmasının mücadelede geçen sürecinde sekteye uğramaması açısından çok önemlidir. Bakanlığımız, il ve ilçe müdürlükleri olarak bizler okullarımızın sorunsuz olarak yüz yüze eğitime geçebilmesi için her türlü tedbiri aldık, almaya da devam edeceğiz. Okullarımızı eğitim öğretime açarken oluşabilecek tüm eksikliklerin bir an önce giderilebilmesi için ivedi olarak il ve ilçe müdürlüğümüze bildirelim” dedi.
İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, son olarak öğretmenler olarak bizler, bulunduğumuz yeri güzelleştirmeli, eğitim atmosferini yaymalı ve öğrencilerimizin bizim ayak izlerimizi takip etmesini sağlamalıyız diyerek toplantılarını bitirdi.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …