29 Mayıs Çarşamba , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ İngilizce Münazara Yarışmasının Finali Yapıldı

İngilizce Münazara Yarışmasının Finali Yapıldı

Erzincan Anadolu Lisesi tarafından İlimizde ilk defa düzenlenen ve Jüri üyeliklerini Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi bölümü Dr. Öğretim üyelerince yapılan Liseler arası İngilizce Münazara yarışmasının finali yapıldı.Münazara yarışmasına Erzincan Nevzat Ayaz Fen Lisesi, Sosyal Bilimler Lisesi, TOBB Binali Yıldırım Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Erzincan Özel Final Lisesi, Erzincan Özel Doğa Anadolu Lisesi ve Erzincan Anadolu Lisesi olmak üzere altı okulumuz katılmıştır. Eleme turları 13.03.2019 Çarşamba günü yapılmış olup Erzincan Nevzat Ayaz Fen Lisesi ve Erzincan Anadolu Lisesi finale kalmışlardır.
20.03.2019 Çarşamba günü düzenlenen final müsabakasında Erzincan Anadolu Lisesi öğrencileri birinci oldular. Turnuva boyunca, Erzincan Nevzat Ayaz Fen Lisesi öğrencisi Hatice Betül Demir ve TOBB Binali Yıldırım Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Aysel Elif Buyruk jüri tarafından en iyi konuşmacı seçilmişlerdir. Dereceye giren okul öğretmen ve öğrencilerine hediyeleri takdim edilmiştir.
İngilizce münazara yarışması final programına Vali Yardımcısı İhsan Ayrancı, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Recep Polat, İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Celal Aydın ve Yalçın Türkyılmaz, davetliler, Okul Müdürleri öğretmen ve öğrenciler katıldı.
Düzenlenen yarışma hakkında bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, yarışmanın öğrencilere faydalı olması temennisinde bulunarak “Erzincan Anadolu Lisesi’nin bu yıl ilk defa gerçekleştirdiği liseler arası İngilizce münazara yarışmasının bugün finalini yapılıyor. Burada temel amaç şu, öğrencilerimize İngilizceyi sevdirmek. İngilizcenin önemini anlatmak, vurgulamak için gayret sarf ediyoruz. Artık bugünün GLOBAL dünyasında küreselleşerek küçülen dünyamızda öğrenmenin önemi baya bir üst seviyededir. Bu herkesçe bilinen bir olay. Dolayısıyla okul sıralarında gençlerimize bir şeyleri öğretmenin İngilizce anlatmanın ya da yabancı bir dil anlatmanın mücadelesini veriyoruz. Şu bir gerçek ki sanayi devrimimden sonra bütün ülkeler GLOBAL dünyada birbirleri ile iletişim ve etkileşim içerisindeler. Bu etkinliğimizin önümüzde ki yıllarda da devam etmesi halinde diğer okullarımızın katılımı ile genişleyerek devam edeceğini umuyorum. İnşallah faydalı olacak. Ben bu münazara yarışmasını tertip eden, katılan okullarımıza teşekkür ediyor, bütün öğrencilerime başarılar diliyorum” dedi.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …