23 Haziran Pazar , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Irak Cihan Üniversitesi ile İşbirliği Protokolü İmzalandı c

Irak Cihan Üniversitesi ile İşbirliği Protokolü İmzalandı c

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Eczacılık Fakültesinin daveti üzerine Irak Cihan Üniversitesi’nden 21 öğrenci ve 3 öğretim üyesi 28 Haziran – 1 Temmuz 2022 tarihleri arasında Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesini ziyaret etti.
Ziyaret kapsamında Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Eczacılık ve Mühendislik Fakültelerinde bulunan Gıda Mühendisliği Laboratuvarları, Temel Bilimler Uygulama ve Araştırma Merkezi (EUTAM), Deney Hayvanları Uygulama ve Araştırma Merkezi (DEHAM), Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Uygulama ve Araştırma Merkezlerinin işleyişleri ve yapıları hakkında bilgi alan öğrenciler bu laboratuvarlarda çeşitli uygulamalara katıldılar. Rektör Prof. Dr. Akın Levent’i de ziyaret eden misafir öğrenci ve öğretim üyeleri, Rektör Levent’le ile bir süre sohbet etti. Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adem Başıbüyük ve Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Öztekin Algül’ün de hazır bulunduğu ziyarette misafir öğrenci ve öğretim üyeleri Üniversitemiz ve Şehrimizle ilgili duygu ve düşüncelerini Rektör Levent’le paylaştılar.
Ziyaret sonrasında Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi ile Irak Cihan Üniversitesi arasında bir işbirliği protokolü imzalandı. Konuyla ilgili olarak Rektör Prof. Dr. Akın Levent, Üniversitemizin pek çok ülke üniversiteleriyle işbirliklerinin bulunduğunu belirterek, üniversiteler arasındaki bu tür protokollerin üniversitemizin yurt dışı tanınırlığına katkı sağlayacağına inandığını söyledi.

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …