27 Eylül Çarşamba , 2023
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Irak Cihan Üniversitesi ile İşbirliği Protokolü İmzalandı c

Irak Cihan Üniversitesi ile İşbirliği Protokolü İmzalandı c

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Eczacılık Fakültesinin daveti üzerine Irak Cihan Üniversitesi’nden 21 öğrenci ve 3 öğretim üyesi 28 Haziran – 1 Temmuz 2022 tarihleri arasında Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesini ziyaret etti.
Ziyaret kapsamında Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Eczacılık ve Mühendislik Fakültelerinde bulunan Gıda Mühendisliği Laboratuvarları, Temel Bilimler Uygulama ve Araştırma Merkezi (EUTAM), Deney Hayvanları Uygulama ve Araştırma Merkezi (DEHAM), Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Uygulama ve Araştırma Merkezlerinin işleyişleri ve yapıları hakkında bilgi alan öğrenciler bu laboratuvarlarda çeşitli uygulamalara katıldılar. Rektör Prof. Dr. Akın Levent’i de ziyaret eden misafir öğrenci ve öğretim üyeleri, Rektör Levent’le ile bir süre sohbet etti. Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adem Başıbüyük ve Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Öztekin Algül’ün de hazır bulunduğu ziyarette misafir öğrenci ve öğretim üyeleri Üniversitemiz ve Şehrimizle ilgili duygu ve düşüncelerini Rektör Levent’le paylaştılar.
Ziyaret sonrasında Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi ile Irak Cihan Üniversitesi arasında bir işbirliği protokolü imzalandı. Konuyla ilgili olarak Rektör Prof. Dr. Akın Levent, Üniversitemizin pek çok ülke üniversiteleriyle işbirliklerinin bulunduğunu belirterek, üniversiteler arasındaki bu tür protokollerin üniversitemizin yurt dışı tanınırlığına katkı sağlayacağına inandığını söyledi.

Diğer Haberler

Çayırlı’da Vatandaşlara Aşure İkramı Yapıldı

Muharrem ayının 10. Günü olan Aşure Günü dolayısıyla Çayırlı’da yaşayan vatandaşlara aşure ikramı yapıldı. Çayırlı …

Psikososyal Destek Ekiplerine Teşekkür Belgesi Verildi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Tarafından Depremde Büyük Bir Özveri ile Görev Yapan …