22 Mayıs Çarşamba , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ “İş Sağlığı Ve Güvenliği Temel Eğitimi” Düzenlendi

“İş Sağlığı Ve Güvenliği Temel Eğitimi” Düzenlendi

Erzincan İli, Tercan, Çayırlı, Otlukbeli, Üzümlü ilçelerinde görev yapan öğretmenlere ve eğitim çalışanlarına, 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu gereği, Temel İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimi düzenlendi. Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi koordinesinde il koordinatörü Cemalettin Çiydem, İş Güvenliği Uzmanı Hüseyin Akdemir tarafından verilen eğitimde, çalışma mevzuatı ile ilgili bilgiler, iş kazası ve meslek hastalığından doğan hukuki sonuçlar, meslek hastalıklarının sebepleri, tütün ürünleri zararları, biyolojik ve psikososyal risk etmenleri, temel ilk yardım bilgileri, iş sağlığı ve güvenliği genel kuralları ve güvenlik kültürü, tahliye ve kurtarma gibi konular ele alındı.Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü İş Güvenliği koordinatörü Cemalettin Çiydem, sözlerine şu şekilde devam etti ; “Bu faaliyetler yerine getirilirken çalışanlarımızın sağlığının korunması ve okullarımızda iş sağlığı ve güvenliğini tehdit edebilecek risklerin ortadan kaldırılması ve öncelikli olarak iş kazalarının önlenerek iş sağlığı ve güvenliği kültürünün tüm arkadaşlarımızca benimsenip hayata geçirilmesi büyük önem arz etmektedir. İş sağlığı ve güvenliği alanında kamu yönetimi anlayışıyla öncü ve rol model uygulamaları hayata geçirmeye gayret ettiklerini belirten Çiydem,, “Eğitim ortamlarımızın, okullarımızın, sınıflarımızın çok daha sağlıklı ve güvenli olması, bu anlamda çalışmalarımızın başında yer almaktadır.
Eğitim-öğretim ortamlarının sağlık ve güvenlik şartlarını, ulusal ve uluslararası standartlara uygun hale getirmek konusundaki çabalarımız da devam ediyor.” dedi.
Planlama dahilinde merkezdeki tüm öğretmenlere ve eğitim personeline, Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri düzenlenecektir.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …