Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Kaban, Erzincan’da Partililerle Buluştu

Kaban, Erzincan’da Partililerle Buluştu

Talip Kaban, İYİ Parti Erzincan teşkilatını ziyaret ederek partililerle buluştu.
Parti il binasında partililerle buluşan Kaban, memleketime gelmemin ve sizlerle buluşmanın heyecanını yaşıyorum dedi.
İYİ Parti toplantı salonunda il teşkilatı ve partililerin katılım sağladığı ziyarette açılış konuşmasını yapan İYİ Parti Erzincan İl Başkanı Ümit Özker şunları kaydetti: ‘ geçtiğimiz günlerde partimize katılan Talip Kaban teşkilatımızı ziyaret etti. Herkesin yakinen tanıdığı bu şehrin dününde olan bugününde de aramıza katılan bu şehrin değerli bir siyaset adamıdır. 5 yıl önce partimizi kurarak bugüne gelinceye kadar büyük mesafeler kat ettik. Bu ülkeyi yönetecek dürüst tecrübeli kadroları oluşturmak istiyoruz.
Her gün gelişen bir kadroyla yolumuzda yürüyoruz. Geçmişte olduğu gibi bugünde hedeflerimizle inşallah hep birlikte amacımıza ulaşacağız’ diye konuştu.
Ardından konuşmasını yapan Talip Kaban ise Uzun yıllar sonra ilk defa sizlerin karşısına çıkıyorum. Heyecanım halen devam ediyor diyerek sözlerini şu şekilde sürdürdü; ‘ İyi parti bugünlere kolay gelmedi Kısa sürede doğdu ve çok iyi sonuçlar alarak meclise girdi.
Bugün iyi parti hareketinin geçmişten gelen süreç içerisinde karşılaşılan problemler neticesinde elde edilen deneyimlerin vardığı ortak aklın ortak vicdanın Türk siyasetindeki yeni adı olduğuna inanıyorum. Geçmiş dönemlerde olduğu gibi demokrasi davasının aşıklarının kurduğu bir parti olduğuna inanıyorum. Bu memlekette milli görüşten gelen insanlar Türkiye’de iktidar olabiliyor da ülkücü milliyetçi demokrat tabandan gelen insanlar neden Türkiye’nin iktidarına gelemiyor diyerek haykıran ve milliyetçi demokratlar olarak bu geçtiğimiz siyasal hareketin bu kabına sığmaz yiğitleri olarak bu siyasal hareket kuruldu. İyi parti bu memleketin muhafazakârları, dindarları, demokratları, sosyal demokratları ve özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir diyen Atatürk yolunun bağlıları kurdu’ şeklinde konuştu.

Diğer Haberler

“Gözümüz Olun” Projesi İşbirliği Protokolü İmza Töreni Düzenlendi

Erzincan’da huzur ve güven ortamının daha da arttırılması amacıyla Vali Hamza Aydoğdu başkanlığında, “Gözümüz Olun” …

Tanoğlu, Hukuki Süreç Başlattı

Erzincan’da faaliyet gösteren Ajans Erzincan isimli haber sitesinde yayınlanan haberlerle ilgili olarak Erzincan Ticaret ve …