Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Karantina Yurdunda Otel Konforunda Hizmet

Karantina Yurdunda Otel Konforunda Hizmet

Suudi Arabistan’dan Erzincan’a getirilen ve Kovid-19 tedbirleri kapsamında Pir Muhammed Bahaeddin Yurdunda gözetim altına alınan 173 Türk vatandaşının, gıda, sağlık ve bakım hizmetleri eksiksiz yerine getiriliyor.
Dünya genelinde etkili olan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle yurt dışında 59 ülkede yaşayan vatandaşların, ramazan ayı ve bayramı ülkelerinde geçirmeleri amacıyla başlatılan tahliye çalışmaları yoğun şekilde devam ediyor.
Türkiye’ye getirilen vatandaşlar, koronavirüs tedbirleri kapsamında sağlık kontrolleri yapılan önceden belirlenen öğrenci yurtlarında tüm ihtiyaçları yine devlet görevlileri tarafından karşılanarak 14 gün karantina altına alınıyor.
Suudi Arabistan’dan Erzincan’a getirilen 173 Türk vatandaşının Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Pir Muhammed Bahaeddin Yurdunda gözetimleri sürüyor. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında gözetim altında tutuldukları yurtta ise vatandaşlara konforlu hizmet sunuluyor.
Erzincan Valiliği koordinesinde İl Sağlık Müdürlüğü, AFAD, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Türk Kızılay tarafından tüm ihtiyaçları giderilen misafirlere, hijyen seti, kişisel bakım ve temizlik malzemesi desteğinde de bulunuluyor.İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri de yurtta kalanların ateşlerini ölçüp sağlık kontrollerini gerçekleştiriyor.
Her gün dezenfekte işleminin de yapıldığı yurtta, Türk Kızılay ekipleri vatandaşlara sıcak yemek hizmeti sunuyor. Konuklar ayrıca sınırsız internet, kantin hizmetleri ve psikolog imkanlarından da faydalanabiliyor.
TÜM İHTİYAÇLARI KARŞILANIYOR
Erzincan Gençlik ve Spor İl Müdürü Volkan Burak Mumcu, yaptığı açıklamada, yurt dışından gelen vatandaşların en iyi şekilde ağırlanması için tüm imkanları seferber ettiklerini söyledi. Gençlik ve Spor Bakanlığımıza bağlı yurtlarımızda vatandaşlarımız en iyi şekilde ağırlanıyor. Misafirlerimizin rahat etmeleri bizim için önemli. Çalışmalarımız bu yönde devam ediyor. Şu an Suudi Arabistan’dan gelen 173 kişi, Gençlik ve Spor Bakanlığımıza bağlı yurtlarda misafir olarak karantinada kalıyor. Bakanımızın ve Valimizin talimatları doğrultusunda misafirlerimizin tüm ihtiyaçları karşılanıyor.” Dedi.
ERZİNCAN’DA 5 YURT TAHSİS EDİLDİ
Öte yandan Erzincan’da Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Piri Sami Yurdunda Hastaneden taburcu edilen vatandaşların, Pir Muhammed Bahaeddin Yurdunda Suudi Arabistan’dan getirilen vatandaşların, Mengücek Gazi Yurdunda Askeri Personelin Terzibaba Yurdunda ise Sağlık Bakanlığı tarafından yeni atanan personellerin karantinaları devam ediyor. Salih Baba yurdu ise karantina yurdu olmayıp Sağlık çalışanları misafir edildiği bilgisine ulaşıldı.

Diğer Haberler

Yaralı Halde Kaya Kartalı Bulundu

Erzincan’ın Tercan ilçesinde Tercan İlçe Jandarma Komutanlığı Yollarüstü Jandarma Karakol Komutanlığınca icra edilen devriye faaliyetinde …

Görsel Sanatlar Kulübünden Kapadokya Gezisi

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Görsel Sanatlar Kulübü Kapadokya’ya gezi düzenledi. Kulüp üyesi öğrencileri tarafından 16.04.2022 …