22 Şubat Perşembe , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Kazankaya Gazetesine Başarı Ödülü

Kazankaya Gazetesine Başarı Ödülü

Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyetinin (DAGC) düzenlediği Yılın Başarılı Gazetecileri Yarışması’nda Kazankaya Gazetesi Muhabiri İbrahim Gürler, gazetecilik başarı ödülü aldı.
Erzurum, Erzincan, Kars, Iğdır, Ardahan, Ağrı ve Bayburt illeri ile ilçelerinde görev yapan yerel ve yaygın basın kuruluşlarında görev yapan gazetecilerin haber, fotoğraf ve görüntülü çalışmalarının değerlendirilmesi ve mesleğe yönelen gençlerin özendirilmesi amacıyla düzenlenen yarışmanın ödül töreni pandemi dolayısıyla yapılamadı.
Erzincan’da ödüle layık görülen gazetecilere ise ödülleri Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı ve İhlas Haber Ajansı Erzincan Bölge Müdürü Ahmet Akbuğa tarafından verildi.
Düzenlenen yarışma hakkında bir açıklamada yapan DAGC Başkanı Feridun Fazıl Özsoy, “Çok büyük etkinlikler içerisinde her yıl düzenlediğimiz ödül törenini bu yıl pandemi nedeniyle düzenleyemedik.

Bu yıl 43 ödül alan arkadaşımız var. İl dışından ve merkezde çalışan arkadaşlarımız yarışmamıza başvurdular. 100 üzerindeki başvurudan 43 arkadaşımız ödül aldı. Ödül alan arkadaşlarımıza daha iyi çalışmalar yapmaları için başarılar diliyorum” dedi.
Yılın Başarılı Gazetecileri Yarışması’nda DAGC Başkan Vekili olan Gazeteci Esat Bindesen de, “Ciddi bir elemeden geçirdik. Bölgede görev yapmak zor. Bu bölgede görev yapan arkadaşların yapmış oldukları haberler muhteşem haberler. Bu arkadaşlar İstanbul’da görev yapsalar her yaptıkları haber gündeme bomba gibi düşen haber olur. 43 kişiye ödül verdik, hak ederek aldılar ödüllerini. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.
KAZANKAYA GAZATESİNE ÖDÜL
Yarışmada Kazankaya Gazetesi Muhabiri İbrahim Gürler, Mithat Turgutcan haber dalında Kazankaya Gazetesinde yayınlanan “Baba Kız Düğünleri Şenlendiriyor” haberi ile ödüle layık görüldü. Gürler’e ödülünü Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı ve İhlas Haber Ajansı Erzincan Bölge Müdürü Ahmet Akbuğa taktim ederek Gürler’e yaptığı başarılı gazeteciliğinden dolayı tebrik etti.
Kazankaya Gazetesi Muhabiri İbrahim Gürler, ise “Beni ödüle layık gören değerli jüri üyelerine ve DAGC yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederim. Ayrıca bu ödül nedeniyle tebrik mesajı gönderen Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ferudun Fazıl Özsoy Başkanıma, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı Hocamıza ve ARAS Elektrik Genel Müdürü Fikret Akbaş Müdürüme çok teşekkür ediyorum dedi.

Diğer Haberler

Erzincan’da Toplu Taşımaya Zam Yapıldı

Erzincan Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Bedir Limon, Özel Halk Otobüsü yolcu tarifesi artışı …

Erzincan’da Seralarda Ocak Ayında Marul Hasadı Sürüyor

​Erzincan’da kış sezonunda seralarda marul hasadı devam ederken, Erzincan Vali Yardımcısı Yusuf İzci, İl Müdür …