29 Şubat Perşembe , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Kemahlılar Derneği Veteranlar Futbol Turnuvasından Görkemli Açılış

Kemahlılar Derneği Veteranlar Futbol Turnuvasından Görkemli Açılış

1978 Yılında Haydarpaşa’da başlayarak aralıksız devam Kemah Köyleri Dostluk Turnuvasında oynayanların unutulmadığını göstermek, birlik ve beraberliği perçinlemek adına Kemahlılar Derneği tarafından ilki düzenlenen 1. Kemah Köyleri Veteranlar Futbol Turnuvası geniş bir katılım ve görkemli bir açılışla başladı.Uzun süre sonra bir araya gelen yüzlerce Kemahlının buluşmasında programa kahvaltı ikramı ile başlanıldı.
Pandemi koşulları göz önünde bulundurularak tasarlanan davet akışı resmi açılış bölümü ile devam etti.
Sunumunu dernek genel sekreteri Şemsettin Akçakaya gerçekleştirdiği açılış bölümünde Kemahlılar Derneği Turnuva Yürütme Kurulu Başkanı ve Veteranlar Turnuva Başkanı Davut Arslancan açılış konuşmalarında ;”44 yıl önce Haydarpaşada başlayan geleneksel turnuvamızın bu gün burada ulaştığı nokta dostluk ve kardeşliğimizin zirvesidir. Amacımız ilçemiz için birlik beraberlik ortamında hizmet etmektir. Kemahlılar Derneği 1.Veteranlar Turnuvamıza katılan tüm takımlara başarılı bir sezon diliyorum ” dedi.
Kemahlılar Dernek başkanı Fahrettin Arslan konuşmalarında ;”Her yerde söylediğimiz ve söylemeye devam edeceğimiz ortak olgumuz Sancak şehri Kemahımızın İstanbuldaki temsil noktası Kemahlılar Derneğidir. Çatı kurum olan derneğimiz baki başkanlar, yöneticiler fanidir. Yıllar önce belli sayıda köy ve kişi tarafından meşalesi yakılan turnuvamız nasıl derneğimiz ile büyümüş ve bir marka haline dönüşmüş ise işte bu veteranlar futbol turnuvası da derneğimiz bünyesinde devam edecek ve ayrıca bir gurur kaynağımız olacaktır.
Veteranlar Turnuvamızın ruhuna yakışır şekilde Kemah Köyleri dostluk turnuvamızın kurucularını bizzat arayarak programa davet ettim. Aramızda olan Şükrü Ünal, Bekir Sevinç, Veysel Arıkan ve Erdoğan Babacan’a saygılarımı sunuyorum. Ahde vefalı hareket eden, günü ve zamanı değil geçmişini de bilen geleceğini de planlayan bir yönetim anlayışı ile yakmış olduğunuz meşaleyi biz üçüncü kuşak olarak bizden sonraki nesillere aktaracağımızdan emin olunuz. Camiamıza verdiğiniz emeklerden dolayı teşekkür ederim , saygılar sunuyorum . “dedi.
Programa katılım sağlayan Üsküdar Belediye Başkan Danışmanı ve Meclis Üyesi Esat Kalay, Ak Parti Üsküdar STK’lardan sorumlu başkan yardımcısı Akın Kılıç’da selamları konuşmaları ile duygu ve düşüncelerini ifade ettiler.
Kuşaktan kuşağa geçen turnuvamızın içeriğine katkı sağlamak adına İst.Kemah Spor ve İst.Erzincan Spor U12 takımlarının gösteri maçı ve ardından davul zurna ile programın resmi açılış bölümü tamamlanarak ilk hafta grup maçlarına geçildi.
16 köy veteran takımının katıldığı turnuva grup maçları Eylül ve Ekim aylarında oynanacak maçlar ile tamamlanacak ardından çeyrek, yarı final ve final maçı ile tamamlanacak.

Diğer Haberler

Tercan Halk Eğitim Merkezînden Kurs Atağı

Tercan Halk Eğitim Merkezî Müdürlüğü istihdama yönelik olarak mesleki kurslar açmaya devam ediyor. Tercan Halk …

Çakır: “Mühür Kimin Elindeyse Süleyman O Olacak”

Mahalle buluşmalarına devam eden bağımsız Belediye Başkan adayı Yüksel Çakır, 31 Martta yapılacak olan yerel …