Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Kemah’ta köylerin talep ve sorunları dinlendi

Kemah’ta köylerin talep ve sorunları dinlendi

Kemah Köylere Hizmet Götürme Birliği Meclisi 2018 yılının birinci olağan toplantısını gerçekleştirdi. 2018 yılı faaliyetleri ile 2019 yılı yatırım programlarının görüşüldüğü toplantı Birlik Encümen Üyesi seçimi ile sona erdi. Yapılan toplantıda İlçede 2018 yılı faaliyetleri ile 2019 yılı yatırım programlarının görüşülerek muhtarların dilek ve talepleri dinlendi.Kemah Köylere Hizmet Götürme Birliği Meclisi 2018 yılının birinci olağan toplantısını gerçekleştirdi. 2018 yılı faaliyetleri ile 2019 yılı yatırım programlarının görüşüldüğü toplantı muhtarların dilek ve talepleri dinlendi.
Kemah Kaymakamı Ahmet Karaaslan Köylere Hizmet Götürme Birliği istişare toplantısında köy muhtarlarıyla bir araya geldi. Kaymakam Karaaslan, bu toplantıların amacı devam eden kamu hizmetlerini görüşmek, yapılması gereken kamu hizmetleri noktasında fikir alışverişinde bulunmaktır dedi.
Kemah Meslek Yüksekokulu toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda Köylere Hizmet Götürme Birliği Meclisi tarafından 2018 yılı faaliyet programı kapsamında köylerde yürütülen içme suyu, kanalizasyon, yol gibi alt yapı çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Muhtarların köyleriyle ilgili talep ve sorunlarını dinleyen Kaymakam Karaaslan, muhtarların köyleriyle alakalı sorunlarının çözümü konusunda notlar alarak ilgili kurum amirleriyle fikir alışverişinde bulundu. Amaçlarının ilçe genelindeki sorunların birinci ağızdan dinleyip, çözümü noktasında neler yapılabileceği üzerine istişareler yapmak olduğunu söyleyen Kaymakam Karaaslan,” Bu toplantıların bir başka amacıysa devam eden kamu hizmetlerini görüşmek, yapılması gereken kamu hizmetleri noktasında fikir alışverişinde bulunmaktır. Etkili ve çözüme yönelik kararlar alıp, bu kararların da uygulanmasında sağlam bir iradeyle yapılması gereken konuları irdeleyeceğiz. Hem sorunların tespiti hem de arz ve taleplerin konuşulduğu bu tür toplantıları çok önemsiyoruz. İstişare amaçlı bu toplantılarla mahalli idarelerin bel kemiği olan muhtarlarla bir araya gelip köylerdeki vatandaşlarımızın problemlerine çare üretmeye çalışıyoruz.
Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Kemah’ımıza daha iyi hizmet etmek için çok çalışmaya devam edeceğiz diyen Kaymakam Karaaslan, Hiçbir ayrım gözetmeden bütün köylerimize eşit hizmet götürüyoruz, bunu yaparken de sizlerin istek ve önerilerine büyük önem veriyoruz.
Hizmetlerimizin geliştirilmesi bakımından istişare toplantımızın çok faydalı olacağına inanıyorum. Köylerimiz için yapacağımız hizmetlerimiz sizlerin de katkısıyla inşallah devam artarak edecek” dedi. Toplantı köylerdeki eksiklikler, yapılacak işler hakkında karşılıklı görüşmelerin yapılması ve Birlik Encümen Üyesi seçimi ile sona erdi.
Kemah Birlik Encümen üyeliklerine Bozoğlak Köyü Muhtarı Yusuf Sevinç ve Mermerli Köyü Muhtarı Hürriyet Karakoç seçildi.
Kemah Meslek Yüksekokulu toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Kemah Kaymakamı Ahmet Karaaslan, Daire Amirleri, köy ve mahalle muhtarları katıldı.

Diğer Haberler

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …

Prof. Dr. Erdem Yavuz TYB’ de Erzincan’ın Kurtuluşunu Anlattı

Prof. Dr. Erdem Yavuz Yazarlar Birliğinde Erzincan’ın kurtuluşunu anlattı Erzincan Ermeni olaylarının yoğunlaştığı bir yerdi …