Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Kemaliye Şehitler Köyü Başbağlar, Yeni Yoluna Kavuşuyor

Kemaliye Şehitler Köyü Başbağlar, Yeni Yoluna Kavuşuyor

Erzincan Valisi Mehmet Makas, Erzincan İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Salim Saltaş ve beraberindeki heyet ile birlikte Kemaliye Başbağlar Köyü grup köy yolunda ki asfaltlama çalışmalarını yerinde incelediler.
İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından finanse edilen ve Valiliğimiz İl Özel İdaresi öncülüğünde yüklenici firma tarafından yapılan iyileştirme ve yol genişletme çalışmalarında sona gelindi. 20 kilometrelik yolda genişletme çalışmalarının ardından asfaltlama çalışmaları da tüm hızıyla devam ediyor.
Barasor Vadisi’ndeki birçok köyün yer aldığı 20 kilometrelik grup köy yolunun 11 kilometrelik kısmının asfaltlandığını belirten Vali Mehmet Makas, kalan mesafenin de bir hafta içinde tamamlanarak ulaşımın daha konforlu hale geleceğini söyledi.
İÇİŞLERİ BAKANI VE SON BAŞBAKAN KÖY SAKİNLERİ İLE TELEFON İLE GÖRÜNTÜLÜ GÖRÜŞTÜ
İncelemeler sırasında bölgedeki köy sakinleri ile görüşen Vali Mehmet Makas, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ardından Son Başbakan Binali Yıldırım ile cep telefonu üzerinden görüntülü olarak görüşme yaparak, yapılan çalışmaları gösterdi, köy sakinlerinin selamlarını iletti. Bölgede yaşayan vatandaşlar, yapılan çalışmaların mutluluk verici olduğunu belirterek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Son Başbakan Binali Yıldırım’a, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya, Vali Mehmet Makas’a Milletvekilleri Süleyman Karaman, Burhan Çakır ve emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

Diğer Haberler

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …

Prof. Dr. Erdem Yavuz TYB’ de Erzincan’ın Kurtuluşunu Anlattı

Prof. Dr. Erdem Yavuz Yazarlar Birliğinde Erzincan’ın kurtuluşunu anlattı Erzincan Ermeni olaylarının yoğunlaştığı bir yerdi …