11 Aralık Pazartesi , 2023
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Kemaliye’de Bahar Kalkanına konvoylu destek

Kemaliye’de Bahar Kalkanına konvoylu destek

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye’nin İdlib kentinde başlatılan ‘Bahar Kalkanı Harekâtı’na Erzincan’ın Kemaliye ilçesinde araçlara astıkları Türk bayrakları ile konvoy yaparak destek verdi.
Suriye’nin İdlib kentinde Türk askerlerinin şehit edilmesinin ardından Türk Silahlı Kuvvetleri ve Suriye Milli Ordusu (SMO) tarafından 27 Şubat’ta başlatılan Bahar Kalkanı Harekatı tüm hızıyla devam ediyor.

Yoğun bombardıman altına alınan rejim hedefleri bir bir yok edilirken, Erzincan’ın Kemaliye ilçesinde onlarca vatandaş araçlarına Türk bayrakları asarak harekâta destek verdi. Vatandaşlar, ‘Bahar Kalkanı Harekâtı’na destek için araçlarıyla konvoy yaparak ilçede tur attı. Konvoya katılan ve destek veren yüzlerce vatandaş, ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez’ sloganları atarak birlik beraberlik mesajları verdiler. Yapılan konvoyun ardından ilçe merkezinde toplanan vatandaşlar Mehmetçik için dua ettiler.

Diğer Haberler

Sağlık Konusunda Farkındalık Oluşturuldu

Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Birimi tarafından 14 Kasım Dünya Diyabet Günü ve …

Erzincan MEM 2022 Yılı Okul Eğitimi Erasmus+ Programı Kapsamında Gerçekleştirilen Köln Hareketliliği Tamamlandı

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından başvurusu yapılan ve akredite olunan Okul Eğitimi proje hareketlilikleri …