15 Nisan Pazartesi , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Kemaliye’de Korkutan Yangın

Kemaliye’de Korkutan Yangın

Erzincan’ın tarihi ve turistik ilçesi Kemaliye ilçesinde boş bir evde başlayan ve 5 eve sıçrayan yangın daha fazla büyümeden kontrol altına alındı. Nedeni henüz belirlenemeyen yangında 5 adet kültürel varlık statüsünde tarihi ev yandı. Yangın ihbarı üzerine olay yerine giderek koordineli bir çalışma başlatan Vali Mehmet Makas, yangının tamamen kontrol altına alınarak soğutma çalışmalarının yapıldığı sırada yangın zedeleri ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.
Can kaybımızın yaşanmamasının sevindirici olduğuna vurgu yapan Vali Mehmet Makas, yangından kaynaklı yaraların en kısa zamanda sarılması için bir an önce çalışmalara başlanacağını söyledi.
Çıkan yangının ardından ilimiz merkez ile birlikte tüm ilçelerden ve çevre illerin yakın ilçelerinden itfaiye takviyesi geldiğine de değinen Vali Mehmet Makas; “Kemaliye’de ilçemizde bulunan 8 itfaiye aracı haricinde, Erzincan Belediyesi ve tüm ilçe belediyelerimiz,Erzincan Orman İşletme Müdürlüğümüz, İl Özel İdaremiz, çevredeki maden işletmeleri ile birlikte; Malatya iline bağlı Arapgir ve Elazığ ili Ağın ilçesinden, Sivas Divriği ilçesinden onlarca itfaiye araçları, arazöz ve sulama tankerleri ile yangına müdahale edilerek büyük bir ekip çalışmasıyla söndürüldü.
Yangın, vatandaşlarımızın da katkıları ile daha fazla büyümeden kısa sürede kontrol altına alınmıştır. Destek veren bütün il ve ilçelerimize, vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.
Kemaliye Belediye Başkanı Mehmet Karaman; Yangın felaketleri nedeni ile büyük acılar çekmiş ilçemiz Gençağa mahallesinde bu sabah başlayan yangın çok büyük bir mücadele sonucunda kontrol altına alındı. Dört evin tamamen iki evin kısmen yandığı olayda can kaybı yaşanmamış olması en büyük tesellimiz oldu.
Yangının daha da yayılmaması ve söndürülmesi için canla başla mücadele veren belediyemiz personeline, küçük büyük, genç yaşlı demeden yardıma koşan bütün halkımıza, çevre il ve ilçelerden ekip ve araçları ile koşan Arapkir, İliç, Ağın, Divriği,Kemah, Refahiye,Keban, Elazığ, Erzincan, Malatya başkan, yönetici ve personellerine, ilçemizde ve çevremizde çalışan tüm firmalara ve fedakarca emek harcayan herkese çok teşekkür ederiz.
Haberin duyulması ile ilçemize hemen intikal ederek bizleri yalnız bırakmayan
Sayın valimize, milletvekillerimize,belediye başkanlarımıza, yönetici ve daire müdürlerine, siyasi temsilcilere kötü gün dostu arkadaşlarımıza çok teşekkür ederiz.
Can kaybı olmamasının tek tesellimiz olduğu bu afette zarar gören ev ve vatandaşlarımızın yaralarını elbirliği ile saracağız.
Rabbim bu tür felaketlerden hepimizi korusun,daha beterlerini yaşatmasın inşallah.

Diğer Haberler

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …

Prof. Dr. Erdem Yavuz TYB’ de Erzincan’ın Kurtuluşunu Anlattı

Prof. Dr. Erdem Yavuz Yazarlar Birliğinde Erzincan’ın kurtuluşunu anlattı Erzincan Ermeni olaylarının yoğunlaştığı bir yerdi …