11 Aralık Pazartesi , 2023
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Korona Pazar Tezgâhlarınıda Etkiledi

Korona Pazar Tezgâhlarınıda Etkiledi

Dünyada hızla yayılmaya devam eden korona virüsü Türkiye’de de etkisini gösteriyor. Şu ana kadar (21.03.2020)  760 vatandaş bu hastalığa yakalandığı ve 9 kişinin ise hayatının kaybettiği açıklandı. Sağlık Bakanlığının vatandaşların kalabalık ortamlardan uzak durması çağrısı Erzincan’da da etkili oldu.

Şehrin farklı bölgelerinde her gün kurulan pazarlarda kalabalıktan virüs sonrası eser kalmadı. Durum böyle olunca pazarda tezgâh açan esnafın işi düştü. Pazarcıların korona virüsüne karşı eldiven taktıkları görülürken, pazara çıkan vatandaşların da kalabalık alanlarda fazla bekleme yapmadan alışverişleri yapmaları dikkati çekti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Pazarcı Esnafı Nejmi Okumuş, “Türkiye’de korona virüsü görülmesiyle birlikte vatandaşlar kalabalık ortamlardan kaçmaya başladı. Bizler ise vatandaşa hijyenik bir şekilde hizmet etmek istiyoruz. Bu konuda vatandaşların biraz anlayışı olmasını istiyoruz, aldıkları ürünleri kendileri değil biz hijyen kurallarına uygun davranarak poşete koyarak vermemiz daha sağlıklı olacaktır” dedi.

Diğer Haberler

Sağlık Konusunda Farkındalık Oluşturuldu

Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Birimi tarafından 14 Kasım Dünya Diyabet Günü ve …

Erzincan MEM 2022 Yılı Okul Eğitimi Erasmus+ Programı Kapsamında Gerçekleştirilen Köln Hareketliliği Tamamlandı

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından başvurusu yapılan ve akredite olunan Okul Eğitimi proje hareketlilikleri …