Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ KORONAVİRÜS VAKALARI YÜZDE 90 AZALDI

KORONAVİRÜS VAKALARI YÜZDE 90 AZALDI

Kovid-19 salgınının yayılmasını önlemek amacıyla alınan tedbir ve önlemler meyvelerini veriyor. Erzincan’da denetimlerin artması üzerine vakalar yüzde 90 azaldı. Erzincan Valisi Mehmet Makas, “pandemi ile ilgili başarımız yüzde seksen, doksan seviyelerinde azalma var. Bir an önce virüsten beraber kurtuluruz” dedi.

Son 1 ay öncesinde koronavirüs vakalarında ciddi artış yaşayan Erzincan’da alınan kararlar ve yapılan denetimler sonrasında vaka oranı bir önceki aya göre yüzde 90 azaldı.
VALİLİK EK ARAÇ, GEREÇ VE PERSONEL TAKVİYESİ YAPTI
Filyasyon ekiplerinin titiz çalışması ve Erzincan Valiliğinin salgınla mücadele kapsamında ek araç, gereç ve personel takviyeleri yapmasıyla birlikte vaka sayılarında çok ciddi düşüş yaşandı.
KISITLAMALARA TAVİZ YOK
Aralık ayının başında hızla yükselen vaka sayıları bugünlerde çok ciddi şekilde azalma yaşandı. Erzincan Valisi Mehmet Makas yaptığı açıklamada 65 yaş ve gençlere yönelik istisnalar hariç kısıtlamalar aynen uygulayacak. Bunlarda tavizimiz yok. Ama inşallah pandemi ile ilgili başarımız yüzde seksen, doksan seviyelerinde azalma var. Buradan müjdesini vermiş olalım. Bir an önce virüsten beraber kurtuluruz dedi.

Diğer Haberler

Yaralı Halde Kaya Kartalı Bulundu

Erzincan’ın Tercan ilçesinde Tercan İlçe Jandarma Komutanlığı Yollarüstü Jandarma Karakol Komutanlığınca icra edilen devriye faaliyetinde …

Görsel Sanatlar Kulübünden Kapadokya Gezisi

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Görsel Sanatlar Kulübü Kapadokya’ya gezi düzenledi. Kulüp üyesi öğrencileri tarafından 16.04.2022 …