9 Aralık Cumartesi , 2023
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ KORONAVİRÜS VAKALARI YÜZDE 90 AZALDI

KORONAVİRÜS VAKALARI YÜZDE 90 AZALDI

Kovid-19 salgınının yayılmasını önlemek amacıyla alınan tedbir ve önlemler meyvelerini veriyor. Erzincan’da denetimlerin artması üzerine vakalar yüzde 90 azaldı. Erzincan Valisi Mehmet Makas, “pandemi ile ilgili başarımız yüzde seksen, doksan seviyelerinde azalma var. Bir an önce virüsten beraber kurtuluruz” dedi.

Son 1 ay öncesinde koronavirüs vakalarında ciddi artış yaşayan Erzincan’da alınan kararlar ve yapılan denetimler sonrasında vaka oranı bir önceki aya göre yüzde 90 azaldı.
VALİLİK EK ARAÇ, GEREÇ VE PERSONEL TAKVİYESİ YAPTI
Filyasyon ekiplerinin titiz çalışması ve Erzincan Valiliğinin salgınla mücadele kapsamında ek araç, gereç ve personel takviyeleri yapmasıyla birlikte vaka sayılarında çok ciddi düşüş yaşandı.
KISITLAMALARA TAVİZ YOK
Aralık ayının başında hızla yükselen vaka sayıları bugünlerde çok ciddi şekilde azalma yaşandı. Erzincan Valisi Mehmet Makas yaptığı açıklamada 65 yaş ve gençlere yönelik istisnalar hariç kısıtlamalar aynen uygulayacak. Bunlarda tavizimiz yok. Ama inşallah pandemi ile ilgili başarımız yüzde seksen, doksan seviyelerinde azalma var. Buradan müjdesini vermiş olalım. Bir an önce virüsten beraber kurtuluruz dedi.

Diğer Haberler

Sağlık Konusunda Farkındalık Oluşturuldu

Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Birimi tarafından 14 Kasım Dünya Diyabet Günü ve …

Erzincan MEM 2022 Yılı Okul Eğitimi Erasmus+ Programı Kapsamında Gerçekleştirilen Köln Hareketliliği Tamamlandı

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından başvurusu yapılan ve akredite olunan Okul Eğitimi proje hareketlilikleri …