22 Mayıs Çarşamba , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ KORONAVİRÜSÜN GÖRÜNMEZ KAHRAMANLARI

KORONAVİRÜSÜN GÖRÜNMEZ KAHRAMANLARI

Dünyayı kasıp kavuran koronavirüs vaka sayısı Türkiye’de gün geçtikçe artıyor. Virüsle mücadelede başta sağlık çalışanları olmak üzere birçok meslek grubu, cansiperane bir şekilde mücadele ediyor. Erzincan Belediyesi temizlik işçileri ise virüs ile mücadelede önemli rol oynarken, her türlü tehlikeye rağmen gün ağarıncaya kadar çalışmalarını aralıksız sürdürüp bu mücadeleye önemli katkı sunuyorlar.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve hızlı bir şekilde tüm dünyayı saran korana virüsünün (Covid-19) Türkiye’de de görülmesinin ardından, tüm kurumlar virüsle mücadele amansız bir şekilde devam ediyor. Temizlik işçileri de her türlü tehlikeye rağmen sokakları temizleyip, daha temiz ve yaşanabilir bir şehir için bu mücadeleye önemli katkı sunuyor.
ŞEHRİN TEMİZLİĞİ İÇİN CANLA BAŞLA ÇALIŞIYORLAR
İnsanların çöp konteynerlerinin yanından geçerken bile tedirgin olduğu bu süreçte, onlar atıklara temas ederek şehrin temizliği için canla başla çalışıyorlar. Erzincan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünde görevli temizlik işçileri, “Şehrin temizliği noktasında önemli bir görev üstleniyorlar. Günde üç vardiya sistemiyle çalışan belediyeye bağlı 200 temizlik işçisi günlük tonlarca çöpü toplayarak şehrin daha temiz ve hijyenik olması için çaba gösteriyorlar.
ÇALIŞMA ARKADAŞLARIMA
KOLAYLIKLAR DİLİYORUM
Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun,”İlimizin sağlığı ve huzuru için Belediye olarak tedbirlerimizi en üst seviyeye çıkardık.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …