Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Kurumsal Akreditasyon Programı Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Kurumsal Akreditasyon Programı Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından yapılan değerlendirme sonucunda 2023 yılı Kurumsal Akreditasyon Programına (KAP) başvurusu kabul edilen Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesinde KAP süreci hazırlık çalışmaları için değerlendirme toplantısı yapıldı.
Rektör Prof. Dr. Akın Levent, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. A. Ercan Ekinci, Prof. Dr. Adem Başıbüyük, ve Prof. Dr. Çağrı Çırak’ın katıldığı toplantıda, Kalite Koordinatör Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi M. Kürşat Öksüz tarafından KAP süreciyle ilgili değerlendirme sunumu yapıldı. Toplantıda Kalite Koordinatörlüğü Uzman Üyeleri Öğr. Gör. Nursel Kuyrukluyıldız ve Öğr. Gör. Y. Volkan Baysal yer aldı.
Toplantıda KAP ölçütleri ve Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesinin 2022 yılı Kurum İç Değerlendirme Raporu çerçevesinde mevcut durum analizi yapıldı. Bunun yanı sıra EBYÜ Kalite Yönetim Takvimi doğrultusunda gerçekleştirilen ve planlanan çalışmalar değerlendirildi.
Rektör Prof. Dr. Akın Levent Kurumsal Akreditasyon Programı ile kalite güvencesi, eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme, toplumsal katkı ve yönetim sistemi süreçlerinin niteliğinin arttırılarak Üniversitemizin Ulusal ve Uluslararası görünürlüğün üst seviyelere çıkarılmasını amaçladıklarını belirtti. Üst Yönetim olarak Kalite Yönetim Sistemimizde yer alan tüm koordinatörlük ve komisyonlardaki akademik ve idari personelimize desteklerinin her zaman devam edeceğini belirten Rektör Levent, KAP sürecinin Üniversitemize hayırlı olmasını diledi.

Diğer Haberler

Çayırlı’da Vatandaşlara Aşure İkramı Yapıldı

Muharrem ayının 10. Günü olan Aşure Günü dolayısıyla Çayırlı’da yaşayan vatandaşlara aşure ikramı yapıldı. Çayırlı …

Psikososyal Destek Ekiplerine Teşekkür Belgesi Verildi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Tarafından Depremde Büyük Bir Özveri ile Görev Yapan …