Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Masallarla Afet Farkındalık Eğitimi

Masallarla Afet Farkındalık Eğitimi

Başta deprem olmak üzere ülkemizde sıkça görülen afetlere yönelik olarak, afetlerin öncesi, sırası ve sonrasında yapılacak doğru davranışları bireylere kazandırmak amacıyla Erzincan MEB AKUB tarafından AFAD işbirliği ile başlatılan “Masallarla Afet Farkındalık Eğitimi Projesi” 3. Oturumu Kavakyolu İlkokulunda gerçekleştirildi.İl Millî Eğitim Müdür V. Murat Demir, Erzincan AFAD’ı temsilen Şube Müdürleri Ömer Azim Yılmaz ve Taha Yasin Dal, EBYÜ Afet Yönetim Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Tuncay Polat, Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Ferhat Albayrak, Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Erzincan Şube Başkanı Nebi Gül kurum yöneticilerimiz, öğretmen, veli ve öğrenciler katıldı.
21 anaokulu ve 44 ilkokulda gerçekleştirilmesi planlan projenin açılış konuşmasını yapan İl Millî Eğitim Müdür V. Murat Demir; “Başta deprem olmak üzere ülkemizde sıkça görülen afetlere yönelik olarak, afetlerin öncesi, sırası ve sonrasında yapılacak doğru davranışları bireylere kazandırmak amacıyla Erzincan MEB AKUB ekiplerimiz ve AFAD işbirliği ile gerçekleştirilen proje sayesinde takribi 16,250 öğrencimize afetlere karşı doğru davranış geliştirme öğretilmiş olacak. Proje paydaşları MEB AKUB’a ve desteklerini esirgemeyen Erzincan AFAD yönetimine böyle güzel ve anlamlı bir çalışmada işbirliği yaptıkları için huzurlarınızda teşekkür ediyorum.” dedi
Anadolu Masalları Erzincan İl Koordinatörü aynı zamanda MEB AKUB üyesi İpek Koç tarafından anlatılan masallarla başlayan etkinlikte öğretmenlerimiz tarafından oynanan kısa bir oyun ile güzel sanatların etkileyiciliğinden istifade edilerek öğrencilerimizde afet farkındalığı oluşturulması amaçlandı.
Etkinliğin devamında konferans salonunda bulunan öğrencilerimiz sirenin uyarısıyla birlikte ‘Çök-Kapan-Tutun’ hareketini yaptı. Ardından öğrencilerimiz öğretmenleri eşliğinde tahliye edilerek, okul bahçesindeki toplanma alanlarına intikal etti. Her sınıfın öğretmeni yoklama alarak eksik öğrenci var mı diye kontrol etti. Etkinliğin son kısmında okul bahçesinde kurulan AFAD çadırlarında öğrencilerimize olası afet sonrası yapılması gereken çalışmalar ile ilgili bilgi verildi. Çorba ikramının ardından etkinlik sona erdi.

Diğer Haberler

“Gözümüz Olun” Projesi İşbirliği Protokolü İmza Töreni Düzenlendi

Erzincan’da huzur ve güven ortamının daha da arttırılması amacıyla Vali Hamza Aydoğdu başkanlığında, “Gözümüz Olun” …

Tanoğlu, Hukuki Süreç Başlattı

Erzincan’da faaliyet gösteren Ajans Erzincan isimli haber sitesinde yayınlanan haberlerle ilgili olarak Erzincan Ticaret ve …