Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ MEB-AKUB Ekibi Adıyaman’da Yaraların Sarılmasına Yardımcı Oluyor

MEB-AKUB Ekibi Adıyaman’da Yaraların Sarılmasına Yardımcı Oluyor

Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı MEB-AKUB ekibi, Adıyaman’da yaraların sarılmasına yardımcı oluyor.
Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü Arama ve Kurtarma ekibi (MEB-AKUB), depremin ilk gününden itibaren saha çalışmalarına devam ediyor.Yaşanan afetin yaralarını sarmak için ilk gün Malatya Doğanşehir’de arama kurtarma faaliyetlerini üstlenen ekip Doğanşehir’deki çalışmaların tamamlanmasının ardından Adıyaman’da arama kurtarma faaliyetleri, koordinasyon ve insani yardım çalışmalarına destek oluyor.
AFAD ve diğer arama kurtarma ekipleri ile koordine çalışmalar yürüten Erzincan MEB-AKUB Ekibi halen Adıyaman 1,3,7,9,27,31 ve 35 no’lu geçici yaşam merkezlerinde; “Yönetim ve Koordinasyon”, “Yapısal Oluşum ve İyileştirme”, “Psikososyal Destek”, “Kayıt ve İletişim”, “Lojistik ve Sosyal Faaliyet” gibi ihtiyaç duyulan her alanda çalışmalarını sürdürüyor.
İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, AFAD koordinasyonunda Adıyaman’da gönüllü olarak görevini sürdüren MEB-AKUB ekibine çalışmalarında kolaylıklar dileyerek, yaraların en kısa sürede sarılması için emek sarf eden herkese teşekkür etti.

Diğer Haberler

“Gözümüz Olun” Projesi İşbirliği Protokolü İmza Töreni Düzenlendi

Erzincan’da huzur ve güven ortamının daha da arttırılması amacıyla Vali Hamza Aydoğdu başkanlığında, “Gözümüz Olun” …

Tanoğlu, Hukuki Süreç Başlattı

Erzincan’da faaliyet gösteren Ajans Erzincan isimli haber sitesinde yayınlanan haberlerle ilgili olarak Erzincan Ticaret ve …