22 Mayıs Çarşamba , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Meclisten Bahar Kalkanı Harekatına Destek

Meclisten Bahar Kalkanı Harekatına Destek

Erzincan İl Genel Meclisi Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’de bölücü terör örgütlerine ve rejim güçlerine yönelik düzenlenen Bahar Kalkanı Harekatı’na tam destek verildi.
Erzincan İl Genel Meclisi mart ayı toplantıları Meclis Başkanı Bekir Yıldız başkanlığında başladı.

Tüm partilerin meclis üyelerinin hazır bulunduğu ve beş gün sürecek toplantıların ilk gününde, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye’de bölücü terör örgütlerine yönelik başlatılan Bahar Kalkanı Harekatı’na destek amacıyla ortak bir önerge verildi. Önergede; AK Parti, MHP ve CHP’nin meclis üyelerinin ortak imzası ile meclise sunulan önergede TSK tarafından Suriye’nin İdlip bölgesinde bölücü terör örgütlerine ve rejim güçlerine karşı Bahar Kalkanı Harekatı başlatılmıştır. Ülkemizin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek amacı taşıyan Bahar Kalkanı Harekatı’nı Erzincan İl Genel Meclisi olarak yürekten destekliyor ve kahraman silahlı kuvvetlerimizle birlikte olduğumuzu kamuoyuna saygıyla arz ediyoruz” denildi. Önergenin okunmasının ardından meclisin tüm oyu ile kabul edildi. Meclis Başkanı Yıldız oylama sonunda, meclis üyelerine teşekkür ederek; “Allah güvenlik güçlerimizin yanında olsun, onları güç kuvvet versin” dileklerinde bulundu.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …