Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Meslek Liseleri Sekizlerle Buluştu

Meslek Liseleri Sekizlerle Buluştu

Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Erzincan genelinde eğitim gören sekizinci sınıflara yönelik olarak Meslek liselerinin tanıtımı amaçlı Meslek liseleri sekizlerle buluşuyor adlı program düzenlendi.
Erzincan Şehit Polis Salih Zengin Ortaokulu toplantı salonunda sekizinci sınıflara yönelik düzenlenen programa Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, Milli Eğitim Şube Müdürleri, Meslek Liseleri okul müdürleri ve Müdür yardımcıları, Ortaokul müdürleri, öğretmenler, sekizinci sınıf öğrencileri ve öğrenci velileri katıldı. Erzincan İlinde bulunan Meslek liselerinin alanları ile ilgili olarak tanıtımlarının yapıldığı Programın açılış konuşmalarını yapan Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü aziz Gün; “İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 2019-2020 Gelecek yıl yani eğitim öğretim yılında, bu yıl 2018-2019 da 8. sınıfta okuyan öğrencilerimize yönelik olarak meslek liseleri sekizler ile buluşuyor projesi adı altında okullarımız yapmış oldukları hazırlıkları Biraz sonra size sunacaklar, ama öncesinde Ben birkaç şey söylemek istiyorum ve il merkezimizde 2 Bin 103 öğrenciye bu çalışmayı Bir, bir, bir anlatacağız..
Bu konuda böyle bir yükümlülüklerinin olduğunu belirten Gün, Çünkü sizi yarına hazırlamak için yönlendirmek durumundayız. Ama doğru yönlendirmek, iyi yönlendirmek hedefinize gidebileceğiniz istikameti sizi yönlendirmek, O yola sizi götürebilmek ve İnanın ki buradaki arkadaşlarımızın bilgileriyle ben inanıyorum ki birçok öğrenci bizi can kulağıyla dinlerseniz, birçok öğrencinizin geleceği ile ilgili arkadaşlarımız bir, bir dokunuş yapacaklar. Şöyle ki eğitim öğretim temel eğitimde başlıyor, okul öncesi, ortaokul ilkokul bunlar temel eğitim. Üzerine inşa edeceğiniz diğerleri ise 1 yıl sonra adımını atacağınız ortaöğretim ve ondan sonra da adımınızı atacağınız Yükseköğretim ama geleceğinizin şekilleneceği biçim verileceği, kesinlikle temel eğitim.
Burada iyi bir yönlendirme ciddi bir yönlendirme olursa maksat hâsıl olur gençler. Size bir soru sorayım Her insan yaratılış itibariyle karakter olarak, Mizaç olarak, yapı olarak hepimiz bir miyiz? Değiliz, Kimimiz sıcakkanlı, kimimiz sosyal, Kimi enerjik ve karakter ile birlikte yetenek olarak da yine kimi resim, kimi müzik, Kimi farklı bir sanata, Kimi spora ata sporu da geç içerisinde o kadar farklı olanlar var ki sporun içerisinde ayrı ayrı olmak üzere yetenekleriniz olabilir. Öyle ise isteyen herkesi götürelim Fen Lisesi’ne böyle bir soruya hayır ben gitmiyorum diyen kaç kişi var. Az önce söyledik Herkes farklı karakterde olabilir” dedi
Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün’ün konuşmalarının ardından Meslek liselerini temsilen gelen yöneticiler salonda bulunan öğrenci ve velilerine okullarının tanıtımlarını yapan sunumlarını gerçekleştirdiler.
Erzincan Şehit Polis Salih Zengin Ortaokulu toplantı salonunda sekizinci sınıflara yönelik düzenlenen programa katılan Hacı Ali Akın Anadolu Lisesi, Gül Celal Toraman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Hazerfen Ahmet Çelebi, Erzincan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İpekyolu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Mustafa Kemal Atatürk Sağlık Meslek Lisesi, Atatürk Mesleki ve Teknik Lisesi, Hürriyet Turizm Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Güzel Sanatlar Lisesi ve spor lisesi sekizinci sınıflara okullarının tanıtım sunumlarını yaptılar..

Diğer Haberler

“Gözümüz Olun” Projesi İşbirliği Protokolü İmza Töreni Düzenlendi

Erzincan’da huzur ve güven ortamının daha da arttırılması amacıyla Vali Hamza Aydoğdu başkanlığında, “Gözümüz Olun” …

Tanoğlu, Hukuki Süreç Başlattı

Erzincan’da faaliyet gösteren Ajans Erzincan isimli haber sitesinde yayınlanan haberlerle ilgili olarak Erzincan Ticaret ve …