Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Meslek Liselerinden Üretim Seferberliği

Meslek Liselerinden Üretim Seferberliği

Kahramanmaraş merkezli, Cumhuriyet tarihinin en büyük depremlerinden olan ve 11 ili etkileyen depremlerde zarar gören afetzedeler için meslek liseleri Türkiye genelinde çeşitli uygulamalar gerçekleştiriliyor.
Yurdun dört bir yanında düzenlenen uygulamalar çerçevesinde Hacı Ali Akın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Moda Tasarım Teknolojileri Alanından 3 öğretmen 29 öğrenci ve El Sanatları Teknolojileri Alanından 2 öğretmen ve 14 öğrencinin katılımıyla depremde zarar gören vatandaşlar için uyku tulumu dikiliyor.
Hacı Ali Akın MTAL’de üretimi yapılan uyku tulumlarının üretim süreçleri İl Müdürü Aziz Gün tarafından yerinde incelenerek okul yöneticileri ve öğretmenlerden bilgi alındı.
Deprem bölgesindeki ihtiyaçları karşılamak için meslek liselerinin el ele verdiğini söyleyen İl Müdürü Aziz Gün, su geçirmez ve soğuk havaya dayanıklı 164 uyku tulumunun hazırlanıp bölgeye sevk edileceğini aktardı.
Müdür Gün, “Uyku tulumlarının dikimini tamamlayıp ihtiyaç duyulan kentlere sevkiyatını gerçekleştireceğiz. Gerek halk eğitimi merkezleri marifeti ile gerekse meslek liselerimizin üretim imkanları ile bölgedeki ihtiyaçlar doğrultusunda üretimlerimize devam edeceğiz.”

Diğer Haberler

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …

Prof. Dr. Erdem Yavuz TYB’ de Erzincan’ın Kurtuluşunu Anlattı

Prof. Dr. Erdem Yavuz Yazarlar Birliğinde Erzincan’ın kurtuluşunu anlattı Erzincan Ermeni olaylarının yoğunlaştığı bir yerdi …