Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi İçin İmzalar Atıldı

Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi İçin İmzalar Atıldı

Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında Erzincan’da kabul edilen üç proje için imza töreni düzenlendi.
Erzincan Lisesi Toplantı salonunda düzenlenen imza töreninde Vali Yardımcısı Enver Yılmaz, KUDAKA Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Demirdöğen, İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkan yardımcısı Namık Polater, ve okul müdürleri katıldı.
Gül Celal Toraman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan Tarım ve Hayvancılık Alanında Girişimcilik ve Mesleki Becerilerin Geliştirilmesi projesi, Erzincan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan Tam Gün Tam Yıl Kurs Merkezi projesi ve Erzincan Mesleki Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan Küçük Yatırımlar Büyük Sıçrayışlar projesinin sözleşmeleri imzalandı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan, İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, Eğitimin geliştirilmesi mali destek programı çerçevesinde KUDAKA ile birlikte yapılan çalışmada mesleki teknik Eğitim’e bağlı üç tane okulumuzun projelerinin imza merasiminde bir araya gelmiş bulunuyoruz. Bu projelerin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Mesleki Teknik Eğitimin altyapısının güçlendirilmesinde öğrencilerimizin yetişmesinde çok ciddi faydaları olacağına inanıyorum. Şüphesiz ki mesleki teknik eğitim okullarımız İşte bu meyanda 2023 eğitim vizyonu ülkemizin eğitimle ilgili olarak geleceğini ve gelecekle ilgili planlamalarını çok ciddi bir proje kapsamında hedefler ortaya koymakta işte bu hedeflerin içerisinde Mesleki Teknik eğitimin altyapısı Öncelikle ARGE çalışmaları inovasyon çalışmaları atölyelerin güçlendirir laboratuarlarda altyapının güçlendirilmesi öğrencilerin bu okullarımıza yönlendirilmesi öğretmen arkadaşlarımızın hizmet içi eğitim ile balığının arttırılması ve bütün farkındalığın arttırılması ile birlikte de birlikte çalışma ortamı kamu kurum ve kuruluşları ajanslar STK’larla işbirliği 2023 eğitim vizyonu içerisinde Mesleki Teknik eğitimin güçlendirilmesi ile ilgili atılmış olan önemli adımlardır. Bu salgın süreci içerisinde ülkemizin ihtiyaç duymuş olduğu her ne ise bunların yapımı ile ilgili olarak da üretimin ve özellikle mesleki teknik eğitimi yaptıklarını her birimiz şahit olduk. Dolayısıyla Mesleki teknik eğitime ne kadar önem affedilmesi ne kadar daha çok önemli bir konuma getirilmesinin de ne önemli olduğunun altını bir kez daha çekilmiş oldu diye konuştu. Yapılan konuşmanın ardından projelerin tanıtımı ve imza töreni ile program sona erdi.

Diğer Haberler

“Gözümüz Olun” Projesi İşbirliği Protokolü İmza Töreni Düzenlendi

Erzincan’da huzur ve güven ortamının daha da arttırılması amacıyla Vali Hamza Aydoğdu başkanlığında, “Gözümüz Olun” …

Tanoğlu, Hukuki Süreç Başlattı

Erzincan’da faaliyet gösteren Ajans Erzincan isimli haber sitesinde yayınlanan haberlerle ilgili olarak Erzincan Ticaret ve …