23 Haziran Pazar , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Mesleki Gelişim Programı Başladı

Mesleki Gelişim Programı Başladı

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, 24 Ağustos Pazartesi günü başlayan mesleki gelişim programları kapsamında Yavuz Selim İlkokulu, Demirkent Terzibaba İmam-Hatip Ortaokulu, Kavakyolu Paşa İlkokulu, Kavakyolu Orgeneral Selahattin Demircioğlu Ortaokulu, Gazi İlkokulu ve Yunus Emre Ortaokulunu ziyaret etti.

Okul yöneticileri ve öğretmenler için yeni eğitim öğretim yılı 24 Ağustos Pazartesi günü mesleki gelişim programı ile başladı. Tüm Türkiye de olduğu gibi ilimizde de mesleki gelişim programları başladı. Bakan Selçuk, mesleki gelişim programının başlaması dolayısıyla öğretmenlere ve okul yöneticilerine Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden hitap etti.

Uzun bir aradan sonra öğretmenlerle beraber okullarda olduklarını ifade eden Selçuk, sözlerine “Hepiniz hoş geldiniz.” diyerek başladı. Salgın günlerinde öğretmenlerin gösterdiği fedakârlıklarla, eğitim camiasının ne denli özverili ve saygıdeğer olduğunu gösterdiklerini vurgulayan Selçuk, sözlerini şöyle sürdürdü: “Gece gündüz demeden öğrencilerinizle, velilerinizle iletişimde kaldınız. Kiminiz evinde kendi imkânlarıyla bir sınıf oluşturdu, kiminiz ise öğrencisine ihtiyacı olan ders araçlarını kendi elleriyle ulaştırdı. An geldi kendi çocuklarınızın önüne öğrencilerinizin ihtiyaçlarını koydunuz. Meslek liselerimiz, halk eğitimi merkezlerimiz ve BİLSEM’ler toplumumuzun acil ihtiyacı olan maske, siperlik, dezenfektan gibi ürünleri üreterek sadece eğitim camiasına değil, toplumun bütününe katkı sundu. Öğrencileriniz için çabaladığınız kadar toplum için de çabaladınız, bir kısmınız Vefa gruplarına gönüllü olarak katılıp destek sağladınız. Allah hepinizden razı olsun. Hatta yaz tatilinde de öğrencileri ile iletişimini koparmayıp gelişimlerini destekleyen öğretmenlerimizin olduğunu biliyorum. Aranızdan bazıları mesleğe ilk adımlarını bu salgın günlerinde uzaktan eğitime dâhil olarak attı. Salgın günleri bize, içimizde ve işimizde ne denli büyük bir gücün saklı olduğunu gösterdi.” dedi.

Sözlerini “Ülkemizin geleceği için vereceğiniz katkılara, sağlıklı günler için göstereceğiniz çabaya şimdiden teşekkür ediyor, hepinize sağlıklı, verimli ve başarılı bir eğitim öğretim yılı diliyorum.” diyerek bitiren Bakan Selçuk’un ardından yönetici ve öğretmenlere hitap eden Gün öncelikle yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı olması temennisinde bulundu.

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, Kovid-19 tedbirleri konusunda gerekli tüm sosyal mesafe, maske ve hijyen tedbirlerinin alındığı toplantılarda Kovid-19 tedbirlerinden, uzaktan eğitimle telafi programına, psikososyal destek çalışmalarından, etkinlik planlamalarına kadar pek çok başlığın tüm detayları ile çalışılacağı yoğun bir mesleki gelişim programı gerçekleştirecek yönetici ve öğretmenlere başarılar diledi.

 

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …