22 Mayıs Çarşamba , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ MEŞVERET TERCAN Toplantısı Yapıldı

MEŞVERET TERCAN Toplantısı Yapıldı

Vatandaşların sorunlarını yerinde görmek ve çözümler üretmek için Erzincan’da uygulamaya başlanılan MEŞVERET ERZİNCAN Projesinin beşinci toplantısı Tercan İlçesinde düzenlendi.

MEŞVERET ERZİNCAN Projesi kapsamında Tercan İlçesinde bir dizi ziyaretler gerçekleştiren Vali Mehmet Makas ve Erzincan Milletvekili Burhan Çakır ile beraberindeki protokol üyeleri ilk olarak Tercan Kaymakamlığını, ardından da Tercan Belediye Başkanlığını ziyaret ettiler. Kaymakam Musa Kazım Çelik ve Belediye Başkanı Lokman Gültekin’den ilçede sunulan hizmetler ve yapılan çalışmalar hakkında bilgiler alan Sayın Valimiz, Kaymakam Çelik ve Belediye Başkanı Gültekin’e başarılar diledi.
Daha sonra ilçede faaliyet gösteren esnafları ziyaret eden Vali Mehmet Makas ve Erzincan Milletvekili Burhan Çakır ile beraberindeki protokol mensupları, ziyaret ettikleri esnafların sorunlarını ve taleplerini dinleyerek, esnaflara hayırlı işler ve bol kazançlar temennisinde bulundular.
Meşveret toplantısı öncesinde son olarak İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğünü ziyaret eden Vali Mehmet Makas, güvenlik güçlerimiz ile bir süre görüşerek, ilçenin güvenlik ve asayişi ile ilgili olarak yetkililerden bilgiler aldı.

Gerçekleştirilen ziyaretlerin ardından Vali Mehmet Makas ve Erzincan Milletvekili Burhan Çakır ile beraberindeki protokol mensupları, Tercan ilçesinde yapılan ve devam eden hizmetler ile yatırımlar ve planlanan projelerin değerlendirildiği halka açık, ilçedeki köy ve mahalle muhtarları ile kanaat önderlerinin katılımıyla; sorun, öneri ve taleplerin ele alındığı, soru cevap şeklinde gerçekleşen MEŞVERET TERCAN TOPLANTISI’na katıldılar.
Vali Mehmet Makas’ın başkanlığında Milletvekili Burhan Çakır, EBYÜ Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Tercan Kaymakamı Musa Kazım Çelik, Tercan Belediye Başkanı Lokman Gültekin, İl Genel Meclis Başkanı Bekir Yıldız, AK Parti Erzincan İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci, Yatırımcı Kurumların İl Müdürleri, belde belediye başkanları, Siyasi Parti İlçe Temsilcileri, Tercan İl Genel Meclis Üyeleri, Muhtarlar, Kanaat Önderleri ve Vatandaşların katılımıyla MEŞVERET TERCAN toplantısı gerçekleştirildi.
Tercan Mamahatun 17 Şubat Ortaokulu Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıda, Vali Mehmet Makas’ın açılış konuşmasının ardından Tercan Kaymakamı Musa Kazım Çelik ve Tercan Belediye Başkanı Lokman Gültekin tarafından ilçedeki hizmetler, çalışmalar ve talep edilen yatırımlar ile ilgili sunumlar yapıldı.
Yapılan sunumların ardından Milletvekili Burhan Çakır tarafından Erzincan ve ilçelerine yapılan yatırımlar ve yeni projeler hakkında katılımcılara bilgiler verildi.
Daha sonra söz alan muhtarların ve vatandaşların sorunlarını ve taleplerini dile getirdiler. Dile getirilen konular hakkında Vali Mehmet Makas, Milletvekili Burhan Çakır, İlçe Kaymakamı ve Tercan Belediye Başkanı tarafından isteklerin karşılanması veya sorunların çözümü konusunda gerekli bilgilendirmeler yapıldı.
İstek ve sorunlar ile ilgili olarak ilgili kurum yöneticileri de söz alarak, sorunların çözümü ve taleplerin karşılanması ile ilgili olarak kurumları tarafından yapılan, devam eden, planlanan veya yapılabilecek çalışmalar hakkında gerekli bilgilendirmelerde bulundular.
Toplantı sonunda ValiMehmet Makas, toplantı ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak; “İnsanı yaşatacağız, devleti yücelteceğiz, aziz milletimiz olan sizlerle beraber hemhal olacağız. Vatandaş odaklı kamu yönetimi amacıyla buradayız” diye konuştu.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …