Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ MHP İl Başkanı Aksu: MHP Teşkilatları Daha da Güçlenecek

MHP İl Başkanı Aksu: MHP Teşkilatları Daha da Güçlenecek

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)Erzincan Merkez İlçe Başkanlığı kongresi, yarın yapılacak. MHP İl Başkanı Salih Aksu, “Kongrelerimizi 2023 vizyonu çerçevesinde önemli bir adım ve önemli bir kavşak noktası olarak görmekteyiz. Bu süreçten Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilatları olarak daha da güçlenerek çıkacaktır. Bundan kimsenin şüphesi ve endişesi olmasın” dedi. MHP İl Başkanı Salih Aksu, kongre süreçleri hakkında açıklamada bulundu. Aksu, 04 Temmuz 2020 tarihinde, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezinde, Genel Başkanımız Sayın Dr.Devlet BAHÇELİ beyefendinin başkanlığında düzenlenen ” 2020 yılı İl Başkanları Toplantısı” nda Türkiye genelinde il ve ilçe kongrelerine ilişkin tarihler belirlenmiştir.
Patimizin ilk kongresi ” İstiklal İçin Birlik, İstikbal İçin Dirlik. Kazanan Türkiye Olacak ” sloganıyla , 09 Ağustos 2020 tarihinde Mustafa Kemal Atatürk’ün milli mücadeleyi başlatmak üzere ilk ayak bastığı SAMSUN ilimizin İlk adım ilçesinden başlatmıştır.
Erzincan İl Başkanlığı olarak, 06 Eylül Refahiye İlçe Kongresini, 13 Eylül Kemah İlçe Kongresini, 20 Eylül Otlukbeli İlçe, Kongresini, 20 Eylül Çayırlı İlçe Kongresini, 26 Eylül Üzümlü İlçe Kongresini, 27 Eylül Tercan İlçe Kongresini, 04 Ekim İliç İlçe Kongresini, 04 Ekim Kemaliye İlçe Kongresini yapmış bulunmaktayız. Bu hafta sonu, 11 Ekim Pazar günü saat 11.00 da Atatürk Parkı Çınaraltı Sosyal Tesislerinde 13’üncü Olağan Merkez ilçe Kongresini delegelerimizin katılımıyla yaparak, ilçe kongrelerimizi tamamlamış olacağız.
KARANTİNA TEDBİRLERİ GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURULACAK
İl kongre tarihimiz bilahare belirlenecek ve kamu oyuyla paylaşılacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi kongre süreci 14 Mart 2021 tarihinde Ankara’da yapılacak olan 13’üncü Büyük Kongre ile tamamlanmış olacaktır.
Merkez İlçe Kongremiz, Pandemi süreci ve alınan karantina tedbirleri göz önünde bulundurularak ” Maske, Mesafe ve Hijyen” kurallarına uygun olarak icra edilecektir.
Kongrerimiz, ayrışmanın değil kardeşlinin hoşgörünün esas olduğu, bir olmanın, beraber olmanın bir göstergesi olup, Ülkücü Hareketin Şanlı tarihinde önemli bir yer teşkil edecektir.
Kongrelerimizi 2023 vizyonu çerçevesinde önemli bir adım ve önemli bir kavşak noktası olarak göremekteyiz. Bu süreçten Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilatları olarak daha da güçlenerek çıkacaktır. Bundan kimsenin şüphesi ve endişesi olmasın” dedi

Diğer Haberler

Kaymakam Kaykaç, Mehmetçikle İftar Yaptı

Refahiye Kaymakamı Eyüp Kaykaç; Belediye Başkanı Çakmak Paçacı, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hüsamettin Erol, …

Emniyet Teşkilatı İftarda Buluştu

Türk Polis Teşkilatının 177’nci kuruluş yıl dönümünü ve Polis Haftası dolayısıyla iftar programı düzenlendi. Düzenlenen …