Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Minik Yüreklerden Anlamlı Sergi

Minik Yüreklerden Anlamlı Sergi

Minik yüreklere bayrak ve vatan sevgisini nakşetmek amacı ile Mimar Sinan Anaokulu veli ve öğrencileri tarafından hazırlanan “7. Geleneksel Şanlı Bayrağım” sergisi okul bahçesinde gerçekleşti. Serginin açılışına Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun ve eşi , İl Millî Eğitim Müdürü Murat Demir, Memur-Sen Erzincan Şube Başkanı Nebi Gül, siyasi parti temsilcileri, eğitim yöneticileri, veliler ve davetliler katıldı.Program, sergi öncesi çocukların büyük emeklerle ezberledikleri İstiklal Marşının 2 ve 10 kıtasını okumalarıyla başladı. Büyük bir coşkuyla okunan İstiklal Marşının ardından öğrencilerin 10 Kasım’da Anıtkabir’e göndermiş oldukları mektuplara, Anıtkabir Müze Komutanlığı tarafından gönderilen cevap mektupları okundu.
Büyük ilgi gören anlamlı sergide öğrencilerin el ürünü hepsi bir birinden güzel şanlı bayraklarımız katılımcılar tarafından tek tek ziyaret edildi. Mimar Sinan Anaokulu müdürü Yasemin Sezen Korkmaz bayrakların yapım aşamasında velilerin çocuklarla birlikte zaman geçirdiğini; bayrak ,vatan ,millet gibi manevi duyguların küçük yaşlardan itibaren evlatlarımıza aktarılmasının büyük önem taşıdığını ifade etti.
Sergiye katılan protokol üyeleri ve davetliler serginin hazırlanmasında emeği geçen Mimar Sinan Anaokulu idaresi, öğretmen, öğrenci ve velilerine teşekkür etti.

Diğer Haberler

Masallarla Afet Farkındalık Eğitimi

Başta deprem olmak üzere ülkemizde sıkça görülen afetlere yönelik olarak, afetlerin öncesi, sırası ve sonrasında …

Vali Makas’tan Rektör Levent’e Ziyaret

Erzincan Valisi Sayın Mehmet Makas, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent’i ziyaret …