29 Mayıs Çarşamba , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Müzik Öğretmenliği Mezun Öğrencilerinden “Yeni Yıl Konseri”

Müzik Öğretmenliği Mezun Öğrencilerinden “Yeni Yıl Konseri”

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalı mezun öğrencileri Türk Halk Müzik Topluluğu tarafından “Yeni Yıl Konseri” verildi.Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen konsere Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Çağrı Çırak, Genel Sekreter Doç. Dr. Cihat Özgenel, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mücahit Kağan, Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Alper Kaşkaya, Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Orhan Taşkesen, akademisyenler, öğrenciler ve davetliler katıldı.
Müzik Öğretmenliği Mezun öğrencilerden oluşan Tük Halk Müzik topluğu tarafından gerçekleşen konserde Çakal Çökerten Zeybeği, Zonguldak Kaşık Havası, Uyandım Sabah ile, Vay Halına Vay Menevşe Koymuşlar Gülün Adın, Eziz Dostum, Kırma Hatırımı Gül Yüzlüm, gibi Türk Halk Müziği’ nin önemli eserleri seslendirildi.
Program sonunda konuşma yapan Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mücahit Kağan, gerçekleşen konserde emeği geçen mezun öğrencilere teşekkürlerini sunarken, katılımcılara sağlıklı, mutlu, huzurlu ve başarılı bir yeni yıl temennisinde bulundu.
Daha sonra sahneye gelen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Çağrı Çırak, “Anadolu’ da Bir Dünya Üniversitesi” söylemesi kolay, ama yapılması zor bir öz ülkü. Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi olarak Erzincan’da olmaz dedikleri birçok şeyi başardık.
Başöğretmen M. Kemal Atatürk’ün çizdiği bu yolda çalışarak başarılarımızı daha artıracağımıza inanıyorum” dedi. Rektör Yardımcımız Çırak, son olarak hazırlayıp ve sundukları bu konser için Eğitim Fakültesine, Müzik Öğretmenliği ABD ve mezun öğrencilerine teşekkür ederek, 2023 yılının akademik başarımızın arttığı, eğitim standartlarımızın ve öğlenci memnuniyetlerinin arttığı bir yıl olması temennisinde bulundu.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …