Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Öğrencilerden, Barış Pınarı Harekatı’na destek yürüyüşü

Öğrencilerden, Barış Pınarı Harekatı’na destek yürüyüşü

Erzincan’da Barış Pınarı Harekatına destek vermek amacıyla Erzincan Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaokul ve lise öğrencilerinin katıldığı yürüyüş düzenlendi. Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan etkinlikte konuşmaların yapıldığı esnada duygulanan Erzincan Valisi Arslantaş, göz yaşlarına hakim olamazken, ‘‘Cephedeki bütün kahramanlarımızın gözlerinden öpüyorum, onlara muvaffakiyetler diliyoruz” dedi. Erzincan’da öğrencilerin ve protokolün kalıtımıyla gerçekleştirilen yürüyüşle, Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatına destek verdi. Saat Kulesi önünde toplanan öğrenciler Ordu Caddesi üzerinden Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüdü.
Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Belediye Başkanı Bekir Aksun, Emniyet Müdürü Bülent Şensoy, Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Halil Altıntaş Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün ile öğrenci ve öğretmenler Cumhuriyet Meydanı’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşını okudu.
Programda konuşma yapan lise öğrencisi Bengü Sezer, yılların, geçtiğini tarihlerin değiştiğini çağların açılıp kapandığını ancak zulmü kabul etmeyen İslam’ın sancaktarı mazlumların umudu Türk’ün kaderinin değişmediğini ifade ederek; “Dünyanın belki de en zor coğrafyasında uğruna döktüğü onca şehit kanıyla vatan yaptığı topraklarının yanı başında oluşan terör yuvalarını yıkmak, Misak-ı Milli ile çizilmiş sınırlarını korumak ve yine terör örgütlerince evlerinden, vatanlarından edilmiş onlarca insana daha huzurlu bir hayat sağlamak için zalimin üstüne gidiyoruz yine.” dedi.
VALİ ARSLANTAŞ DUYGULANDI
Konuşmaların yapıldığı sıra duygulanan Erzincan Valisi Arslantaş’ın, ise göz yaşlarına hakim olamadığı görüldü.
Öğrenciler: “Ülkemizin Güney Doğusunda süren Barış Pınarı harekatı sayesinde bir çok yer teröristten arındırılıyor. Bu sebeple bütün askerlerimize minnettarız. Askerlerimize destek olmak vesilesiyle burada toplanmış bulunmaktayız. Ve unutulmamalıdır ki bu harekatta ülkemiz ve çevre ülkelerde barış ve huzuru sağlanmak amaçlanmıştır. Allah askerlerimizin yar ve yardımcısı olsun” , “Bugünlerde ülkemizin en önemli gündemlerinden biri Barış harekatı. Ülkemizin geleceği için ve güvenliği için çok önemlidir. Ülkemizin en doğal hakkı sınırlarını savunmak. Bu yüzden Türkiye orada şuan da huzuru ve barışı getirmek için mücadele veriyor. Biz gençler ülkemizin geleceği için çalışmaya devam edeceğiz. Allah milletimize zeval vermesin. Çünkü buradan daha gidecek vatanımız yok. Vatan bizimdir ve savunmaya devam edeceğiz” , “İslam’ın sancaktarı, mazlumun umudu, Türk’ün kaderi değişmez. Değişmedi de. Dünyanın beklide en zor coğrafyasında uğruna döktüğü onca şehit kanıyla vatan yaptığı toprakların yanı başında oluşan terör yuvalarını yıkmak, Misak’ı Milli ile çizilmiş sınırlarını korumak ve yüne terör örgütlerince evlerinden, vatanlarından edilmiş onlarca insana daha huzurlu bir hayat sağlamak için zalimin üstüne gidiyoruz yine. Ve artık emperyalistler ile uşakları ile olan bin yıllık mücadelemizde yeni bir aşamadayız. Ülkemizin sınırlarında devlet kurma hayali teröristlere bomba olup yağmaya gidiyoruz. Dünyanın beşten büyük olduğunu tüm cihana ispatlamaya gidiyoruz” dediler.
Belediye Başkanı Bekir Aksun, konuşmasında: “Bugün Milli eğitim Müdürlüğümüzün planlamış olduğu Barış Pınarı Harekatına destek vermek amacıyla burada toplanmış bulunmaktayız. Türk ordusunun yıllar önce her zaman zaferle sonuçlandırdığı bir savaşa daha başlamış bulunmakta. Allah’ın izni ile bunu da zafer ile sonuçlandıracağız kendilerine başarılar diliyorum” dedi.
Erzincan Valisi Ali Arslantaş, ise: “Barış Pınarı Harekatı’nın 3. Gününde. Uluslararası hukuka uygun ve uluslararası hukuktan kaynaklanan haklarımızın kullanılması şeklinde cereyan eden bu harekattan amacımız hemen güneyimizde kurulmak istenen terör devletini terör koridoruna parçalamak memleketimizdeki misafir ettiğimiz Yaklaşık 3 milyon 600 bin civarında ki Suriyeliyi kendi vatanlarında yeniden iskan etmek ve güvenlik içerisinde yaşamalarını sağlamak Bugün de Erzincan’ı mızda gençlerimiz bir araya gelmişler Bütün okullarımızı bayraklarla donatmışlar ve bu iradelerini Barış harekatına olan destek iradelerini ifade edebilmek için meydanda toplanmıştır. Bizde arkadaşlarımızı gururla Gözyaşları içerisinde izledik. Cephedeki bütün kahramanlarımızın gözlerinden öpüyorum onları muvaffakiyetler diliyoruz” diye konuştu.

Diğer Haberler

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …

Prof. Dr. Erdem Yavuz TYB’ de Erzincan’ın Kurtuluşunu Anlattı

Prof. Dr. Erdem Yavuz Yazarlar Birliğinde Erzincan’ın kurtuluşunu anlattı Erzincan Ermeni olaylarının yoğunlaştığı bir yerdi …