Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Öğretmenler Okulların Açılması İçin Yürüdü

Öğretmenler Okulların Açılması İçin Yürüdü

Erzincan’da 200 öğretmen şehrin 4 farklı noktasından yürüyüp ellerindeki dövizlerle ve dağıttıkları “Kurallara uyalım okulları açalım” broşürleriyle yeni tip koronavirüs (Kovid-19) dikkat çekerek farkındalık oluşturdu.

Erzincan Milli Eğitim Müdürlüğü Rehberlik ve Araştırma Merkezinin organizasyonuyla
şehrin 4 farklı güzergahtan hareket eden 200 öğretmen ellerindeki “Bundan sonra mesafeliyiz”, ” Okulları güvenle açacağız”, “Korona eğitime engel değil”, ” Ellerini yıka temastan kaçın” gibi dövizler ve üstlerine giydikleri “Bana yaklaşma”, “Acuk daha bekle”, “Kurallara uy ezgetrme” yazılı tişörtlerle yürüyüp, Cumhuriyet Meydanı’na geldi.
İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, burada yaptığı açıklamada, Kovid-19 salgınıyla mücadele içerisinde olunduğunu ve ciddi önlemlerin alındığını ifade ederek, “Biz de İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak kendimiz için değil, geleceğimiz ve çocuklarımız için kurallara uyalım, okulları açalım diyoruz ve amacımız bu. İlimizdeki gönüllü öğretmen arkadaşlarımız tişörtleri giyerek üzerlerinde pandemi ile ilgili yapacağımız çalışmalar ve mücadeleleri anlatan kelimeler ve sözcüklerin olduğu, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan broşürleri halkımıza ve esnafımıza dağıtmak suretiyle bir farkındalık oluşturmak istedik.” Diyen Gün, amaçlarının, öğrencilerin sağlıklı şekilde okula gelişlerini bir an önce sağlamak olduğuna dikkat çekmek olduğunu, en ertelenemez, en önemli haklardan biri olan eğitim hakkı ile çocuklarımızı buluşturmak.

Bu meyanda öğretmen arkadaşlarımız üzerlerine düşen çok ciddi ve çok güzel bir sorumluluk örneği göstererek Valimizin de talimatları ile bu hususta güzel bir çalışma yaptı.” Diye konuştu.
Meydanda toplanan öğretmenler, mesafe kuralına uymak için kısa süre sonra dağıldılar.

Diğer Haberler

Erzincan MEM 2022 Yılı Okul Eğitimi Erasmus+ Programı Kapsamında Gerçekleştirilen Köln Hareketliliği Tamamlandı

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından başvurusu yapılan ve akredite olunan Okul Eğitimi proje hareketlilikleri …

Hacı Ali Akın Caddesinde Sıcak Asfalt Ve Tretuvar Çalışmaları Tamamlandı

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun’un talimatları doğrultusunda Erzincan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, şehir genelinde …