23 Haziran Pazar , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Öğretmenlerden şiir dinletisi

Öğretmenlerden şiir dinletisi

Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından geleneksel hale getirilen ve bu yıl sekizincisi kutlanacak olan 7 gün 7 hüner kültür ve bilim şenlikleri kapsamında Öğretmenler tarafından seslendirilen Şiir dinletisi ile Start aldı. Erzincan İl Müftülük konferans salonunda gerçekleştirilen 7 gün 7 hüner kültür ve bilim şenlikleri şiir dinletisi etkinliklerine Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Erzincan İl Müdürü Yahya Tekin, Erzincan Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Muhammer doğan, Erzincan il Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Okul müdürleri ve davetliler katıldı..
Erzincan İl Müftülük konferans salonunda gerçekleştirilen 7 gün 7 hüner kültür ve bilim şenlikleri şiir dinletisi etkinlikleri Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Programın açılış konuşmalarını yapan Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, “Bu yıl sekizincisini düzenlemiş olduğumuz 7 gün 7 hüner kültür ve bilim şenliklerinin ilki ile geleneksel hale getirmiş olduğumuz programlarımız başlatmış oluyoruz.
Bu yıl Erzincan Lisesi Müdürlüğümüzün koordinasyonluğun da 12 öğretmenimizin iki aylık çalışmalarının neticesin de düzenlediğimiz şiir dinletisinde kendilerini dinlemek için toplanmış bulunuyoruz. Hafta içi etkinliklerimiz aralıksız devam edecek diyerek sözlerini sürdüren İl Milli Eğitim Müdürü Gün, Sahne ve atölye çalışmalarına ağırlık verdiğimiz çalışmalar İl Kültür müdürlüğü Fuaye salonun da Bin 500 öğrencimizin atölye çalışmaları ve 60 öğretmenimizin gözetiminde ve aynı zaman da meslek liselerimizin tanıtımında Binden fazla öğrencini ziyaretleri ile de çalışmalar ayrı bir anlam kazanacak..
Hafta içi gerçekleştirilecek olan şenliklerde can öğretmenlerimiz tarafından hazırlanan çocuk tiyatro gösterisinin yanında, öğretmen akademisi ile ilgili yapılmış olan çalışmada 25 öğretmen 4 aylık çalışmaları neticesin de oluşturdukları öğretmen korosu ile İl Müftülük konferans salonunda konser verecekler. Yine Öğretmenlerimizin 4 aylık emekleri ile ortaya koydukları bir tiyatro gösterisi sahneleyecekler.
Bu yıl 7 gün 7 hüner kültür ve bilim şenlikleri dolu, dolu geçecek diyen Gün, bu şenliklerimiz çok farklı olacak. Geleneksel hale gelen ve bozulmadan devam ettireceğimiz bu çalışmalara emek veren tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim dedi.
Konuşmaların ardından Erzincan Lisesi Koordinatörlüğünde gerçekleştirilen şiir dinletisi öğretmenler tarafından 12 farklı şiir seslendirildi.

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …