Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Ömre Vefa Ödülleri sahiplerini buldu

Ömre Vefa Ödülleri sahiplerini buldu

AK Parti Erzincan Gençlik Kolları tarafından hazırlanan ve Erzincan Belediyesi ana sponsorluğunda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen ”1.Erzincan Ömre Vefa Ödülleri” sahiplerini buldu. Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezi Salonu’nda düzenlenen programa Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman, Burhan Çakır, AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, İl Emniyet Müdürü Bülent Şensoy, AK Parti Gençlik Kolları İl Başkanı Ömer Kayser, Kamu kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Üniversite korosunun verdiği mini konserin ardından toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti Gençlik Kolları İl Başkanı Ömer Kayser, ”Medeniyetimiz Kadına her zaman çok değer vermiştir, Tarih boyunca Türk Milleti için kadının değeri her zaman muhafaza edilmiş, destanlarda dahi kadınlara ilahi bir görev atfedildiğini söyleyerek, İstiklalimiz ve İstikbalimizin mihenk taşları olan tüm kadınların 8 Mart Dünya kadınlar gününü kutlarım dedi. KADIN HER GÜN BAŞIMIZIN TACIDIR
Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, ise konuşmasın da şu ifadelere yer verdi, ”8 Mart Dünya kadınlar günü sadece bir gündür, ama bizim kültürümüzde, bizim medeniyetimizde kadın her gün başımızın tacıdır, Anne, Cennet ayaklarının altına serilendir, Batıdan aldığımız bazı kültür ve medeniyetler maalesef bizi farklılaştırmaya başladı. Bizim için bugün özel bir gün olarak kutlanıyor ama bizim medeniyetimizde, bizim inançlarımızda Anneler de Kadınlarda, Kızlarımızda her zaman bizim başımızın tacıdır, her zaman onlar bizim gönlümüzde de, fikrimizde de zikrimizde de kıymetlidir. Allah onların noksanlığını vermesin” dedi.
1500 KURSİYER MESLEK ÖĞRENDİ
Başkan Başsoy Erzincan Belediyesi olarak 5 yıllık dönem içerisinde Meslek edindirme projesi kapsamında 7 dalda kurs açtıklarını ve yaklaşık 1500 kursiyerin meslek öğrendiklerini aynı zamanda da ekonomiye katkıda bulunduklarını söyledi.
Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, ”Bundan sonra da bu kursiyerlerin yaptıkları ürünleri alacağız, bunları ekonomiye kazandıracağız, biz bu projeyi çok önemsedik ve hepsinin de duasını alıyoruz dedi. ”Bu proje önümüzdeki dönemde devam edecek, Süleyman Demirel İş merkezinin bir katını meslek edindirme kurslarına ayırdık ve bu proje bir fabrika gibi devam edecektir ”dedi.
Başsoy, önümüzdeki dönem içinde kadınlar için Kadın Yaşam Merkezi ve Gençler içinde 2 adet Gençlik merkezi kurulacağının müjdesini vererek, 1.Erzincan Ömre Vefa Ödülleri programında ödül alan isimleri kutluyorum dedi.
AK Parti Erzincan Milletvekili Burhan Çakır ise konuşmasında Kadınlar hayatımızın en önemli yerini aldığını ifade ederek, Peygamber efendimizin buyurduğu gibi Cennet Annelerimizin ayaklarının altındadır, Dünyadaki cennetimiz annelerimiz, kadınlarımızdır çocuklarımızdır dedi.
AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman’da kadınların insanoğlu üzerindeki emeğini ve yansımasını tek bir güne sığdırmak ve anlatmak mümkün değildir diyerek, eşit olarak yaratıldığımız evrende yine eşit olarak ama en önemlisi kadınların temsil ettiği değerlerle yaşamalıyız. Bu yaşam çizgisi, medeniyetimizin temelleriyle birleşecek ve daha aydınlık bir dünya tasavvuru ancak böyle mümkün olacağını söyledi.
TÜRKİYE ONLARIN YANINDA
Milletvekili Karaman, Kadın demek vicdan demek, merhamet demek olduğunu ifade ederek, Dünyanın metalaştırdığı, ticari bir zeminde değerlendirdiği bugünde; Suriye iç savaşında kocasını, belki de evladını kaybetmiş annenin acısını yüreğimizde hissediyor, yaşadıklarına ortak oluyoruz. Mısır zindanlarında evinden, çocuklarından ayrı tutulan kadınları ablamız, kardeşimiz biliyoruz.
Arakan’da zulüm altında titreyen ve Türkiye’nin el uzattığı kadınların önünde, tüm zalimlere karşı gösterdikleri dik duruş için saygıyla eğiliyorum. Doğu-Türkistan’da işkence ve baskı altında iffetini, izzetini koruyan Urumçili kadınlara buradan selam yolluyorum.
Türkiye onların yanında. Allah onların, Türkiye’nin ve mazlum halkların yardımcısı olsun dedi
Konuşmaların ardından 1. Erzincan Ömre Vefa Ödülleri’ne layık görülen isimlere ödülleri protokol üyelerince verildi.
ÖMRE VEFA ÖDÜLLERİ ŞU İSİMLERE VERİLDİ
Ömre Vefa Yılın Yeteneği Ödülü Meryem Düzgünkaya
Ömre Vefa Yılın Bürokratı Ödülü Hatice Bayar Özdemir – Refahiye Kaymakamı
Ömre Vefa Yılın Siyasetçisi Ödülü Mv. Bahar Ayvazoğlu
Ömre Vefa Yılın Sivil Toplum Kuruluşu Ödülü Şeniz Şensoy
Ömre Vefa Yılın Genç Sivil Toplum Kuruluşu Ödülü Kübra Anar – Genç EKEV
Ömre Vefa Yılın Program Sunucusu Ödülü Zeliha İlhan Doymuş
Ömre Vefa Yılın İş Dünyası Başarı Ödülü Zehra Özkaymaz
Ömre Vefa Yılın Onur Ödülü Hatice Akdemir
Ömre Vefa Yılın Eğitimcisi Ödülü Hatice Gül
Ömre Vefa Yılın Annesi Ödülü Filiz Erdem
Ömre Vefa Yılın Emekçi Kadını Ödülü Sare Kaya
Ömre Vefa Yılın Kamu Çalışanı Ödülü Yasemin Gökçe
Ömre Vefa Yılın Polisi Ödülü Zeliha Arslan
Ömre Vefa Yılın Sporcusu Ödülü Elvira Kamaloğlu – Balkan Güreş Şampiyonu
Ömre Vefa Yılın Girişimcisi Ödülü Gülşah Ceylan – Smart Arge
Ömre Vefa Yılın Akademisyeni Ödülü Dr. Öğr. Üyesi Funda Kemahlı
Ömre Vefa Yılın Sosyal Sorumluluk Ödülü Ayşenur Umay İspir – Damla Projesi E. Koordinatörü
Ömre Vefa Yılın Üniversite Topluluğu Kullanıcısı Toplumsal Duyarlı Gençler Kulübü
Akademik Danışman: Öğr. Gör. Gülcan Bayata
Ömre Vefa Yılın Etkili Medya Kullanıcısı Ödülü Mv. Rümeysa Kadak
Ömre Vefa Yılın Farkındalık Ödülü Hülya Akpunar – YHKM Derneği
Piri Sami Özel Ödülü Ayşe Kaya
Abdurrahim Reyhan Özel Ödülü Belkıs Özener
Terzi Baba Özel Ödülü Müge Anlı
Mengücek Gazi Özel Ödülü Özlem Gören

Diğer Haberler

“Gözümüz Olun” Projesi İşbirliği Protokolü İmza Töreni Düzenlendi

Erzincan’da huzur ve güven ortamının daha da arttırılması amacıyla Vali Hamza Aydoğdu başkanlığında, “Gözümüz Olun” …

Tanoğlu, Hukuki Süreç Başlattı

Erzincan’da faaliyet gösteren Ajans Erzincan isimli haber sitesinde yayınlanan haberlerle ilgili olarak Erzincan Ticaret ve …