29 Mayıs Çarşamba , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ ÖNÜNÜZE BAKIN HEDEFLERİNİZİN PEŞİNDEN KOŞUN

ÖNÜNÜZE BAKIN HEDEFLERİNİZİN PEŞİNDEN KOŞUN

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 31 Mart seçimlerinin ardından teşekkür mitinglerinin onuncusunu Erzincan’da yaptı. Erzincan’da halka hitap eden Bahçeli, “ Burada Belediye başkanlığına yeni seçilen arkadaşlarımdan özellikle rica ediyorum Sürekli geçmiş yönetimlerden yakınarak vakit kaybetmek yerine önünüze bakmalı, hedeflerinizin peşinden koşmalısınız. Boş içerikli malumat arzıyla zaman geçiren, devamlı şikayetle avunan ve yerinde sayan yönetimler kaybetmeye mahkumdur’’ dedi.

CUMHUR İTTİFAKI KARŞILADI
Bayburt mitinginin ardından kara yoluyla Erzincan’a gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi, Yanlızbağ mevkiinde AK Parti Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman, Burhan Çakır, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, MHP İl Başkanı Salih Aksu, AK Parti İl Başkanı Mehmet Şireci ve çok sayıda partili coşkuyla karşıladı. Kendisini karşılayanlarla tek tek tokalaşan Bahçeli, beraberindeki TBMM Başkan Vekili Celal Adan, MHP genel başkan yardımcıları Kamil Aydın, Sadir Durmaz ve Mevlüt Karakaya, Genel Sekreter İsmet Büyükataman, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş ile Erzincan Belediyesine geçti.

Belediye girişinde mehteran ekibinin marşlarıyla karşılanan Bahçeli, Belediye Başkanı Aksun’a makamında ziyarette bulundu. Aksun, burada belediye çalışmalarıyla ilgili sunum yaptı. Ziyaretin ardından belediye binası önünde halka hitap eden Bahçeli, “Erzincan güzelleşecek gönüller kazanılacaktır” dedi.

Bahçeli, “Bu ünlü emaneti milletimizin sayesinde yaşatacağız. Toplumun en ücra köşelerine kepli edecek olanlar 31 Mart seçiminde sandıktan başarı ile çıkan arkadaşlarımız, belediye başkanlarımızın insanı merkezine alan parlak projeleri hayata geçirerek partimizin farkını göstereceklerini inanıyorum. Erzincan güzelleşecek gönüller kazanılacaktır. Erzincan’ın layık olduğu gelişmişlik seviyesine çıkaracak, vatandaşlarımızın hayır duasını alacak. İrade belediye başkanlarımızdadır. Belediyenin kapıları paylaşmanın, görüşmenin kardeşçe muamelenin ve yardımsever anlayışın adresi olmalı. Bizim gönlümüze herkese yer vardır. Ayrımcılığa dar kadrocular, haksızlığa, faziletli ve adaletli yönetime engel olacağız. Erzincan’dan süt içmediği için ağlayan bir bebek varsa, ekmek alamadığı için başını öne eğen Nineler dedeler analar babalar varsa sınamadı için küçücük elleri soğuktan çatlayan çocuklarımız varsa, giyecek ayakkabısı olmadığı için ayakları su içinde kalan yavrularımız varsa, yollarda çamurlar birikmiş alt yapı iflas etmiş, ortada ciddi bir sorunla Erzincan’da bunların hiçbirisi yaşanmayacaktır. Erzincan belediye başkanımıza ve diğer belediye başkanlarımıza samimiyetle güveniyor” diye konuştu.

TERÖR ÖRGÜTÜYLE KUCAKLAŞAN CHP’NİN GİTTİĞİ YOL, YOL DEĞİLDİR

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP’nin gittiği yolun yol olmadığını ifade ederek, “İstiyorlar ki hükümet düşsün Türkiye tökezlesin. CHP’nin neresi aziz Atatürk’ün emanetine benzemektedir. CHP’nin yolu yol değildir. Gittiği yer ahlaki değildir. Haklarımıza itiraz eden bir CHP karşımızdadır. HDP’nin eline avucuna düşen bir CHP ortadadır. PKK’ya göz kırpan ses çıkarmayan bu CHP emperyalizmin küresel güçlerin adeta sözcüsü müdür. 15 Temmuz FETO darbe teşebbüsüne tiyatro diyenler Türkiye’nin varoluş mücadelesini nasıl savunacaklar. Türk milletinin onay verdiği Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine çamur atan, leke süren müfsit bir zihniyet millete nasıl İsmet edecek. CHP’ye bakarsanız Türkiye felaketlere uğramıştır, CHP kulak verirseniz ekonomi batmış, ülke bitmiştir. Diyarbakır Mardin ve Van Büyükşehir Belediye Başkanları görevlerinden haklı ve hukuki şekilde uzaklaştırılır, CHP darbe sözleri ile karşı çıkar. Türkiye muazzam bir beka mücadelesi verir. Kılıçdaroğlu bir kez olsun PKK’ya destek vermez, terör okunamaz, terörle mücadeleden bahsetmez. Bu nasıl bir konuşmadır. Bu nasıl bir siyasi almadım. Bu CHP’nin bir kez olsun diye tepki gösterdi duyulmuş mudur? Bu CHP’nin bir kez olsun demokrasi istismardan vazgeçti. provokasyon istasyonlara yolunu ayırdı görülmüş müdür? CHP. CHP HDP ile aynı bedene girmiş doku ve organ nakli yapmıştır. HDP ile yatan CHP, PKK ile kalkmış. Kader ortaklığı yapmıştır. Bu karanlık ilişkinin neresinde Kuvveyi Milliye’nin izi vardır. Bu CHP’nin neresi Aziz Atatürk’ün emanetine benzemektedir” dedi.

YENİ HÜKÜMET SİSTEMİNDEN GERİYE DÖNÜŞ YOKTUR

Yeni hükümet sisteminden geriye dönüş olmayacağını kaydeden Bahçeli, “Yeni sistemin aksayan yönleri de zamanla düzelecektir. Yeni hükümet sistemi Türkiye’nin ayağına vurulan prangaları kıracaktır. Çocukları dağa kaçırılan analara cesaret gelmiş, Halkın Demokrasi Partisi’nin yakasından tutmuşlardır. Analık hakkı, ahlaksızları zelzele gibi sağlamaktadır. Bugüne kadar terörden çok çektik. Bölgesel ve küresel destek lobisi bulunan bölücü örgütün bunlar eylemleri alçak tertipleri ağır ve vahim sonuçlara neden olur. Bu kapsamda sosyal ve ekonomik fatura günden güne katlandı, kabardı. 12 Eylül günü terörün hain ve karanlık yüzü bir kez daha kendisini gösterdi. Diyarbakır’ın Kulp ilçesi kırsalında odun toplamaya giden masum vatandaşlarımıza yönelik kanlı saldırıda 7 kardeşimiz Şehit 10 kardeşimiz de yaralandı. Nitekim üzüntümüz çok büyüktür. Kürt kökenli kardeşlerimiz PKK’nın vahşi saldırılarına doğrudan muhatap kalmışlar, acı üstüne acı yaşamışlardır.” diye konuştu.

Belediye Başkanlığı emanettir, nitekim bu emanet büyüktür, mühimdir, kutludur. Bu ulvi emaneti, milliyetçi şuurla milletimizin sinesinde yaşatacak, toplumun en ücra köşelerine tebliğ edecek olanlar 31 Mart seçiminde sandıktan başarıyla çıkan arkadaşlarımızdır.
ERZİNCAN GÜZELLEŞECEK, GÖNÜLLER KAZANILACAKTIR
Belediye başkanlarımızın insanı merkezine alan parlak projeleri hayata geçirerek partimizin farkını göstereceklerine inanıyorum. Erzincan güzelleşecek, gönüller kazanılacaktır. Erzincan’ın layık olduğu gelişmişlik seviyesine çıkaracak, vatandaşlarımızın hayır-duasını alacak irade Belediye Başkanlarımızdır.
Belediyenin kapıları paylaşmanın, bölüşmenin, kardeşçe muamelenin ve yardımsever anlayışın adresi olmalıdır.Bizim gönlünüzde herkese yer vardır. Ayrımcılığa, partizanlığa, dar kadroculuğa, kayırmacılığa, haksızlığa faziletli ve adaletli yönetimle engel olacağız.
BELEDİYE BAŞKANLARINA TALİMAT
Erzincan Belediye Başkanımıza ve diğer belediye başkanlarımıza samimiyetle güveniyor, hepsinden çok şey bekliyorum. Her belediye başkanımız şehrinin emini, teminatı, manevi hisarı, gece gündüz muhafızıdır. Medeniyet tasavvurumuza bizzat sahada refakat edecek, bunu tanıtıp anlatacak, “Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben” ilkemizi yaşatacak olan belediye başkanlarımızdır. Belediye başkanlığına yeni seçilen arkadaşlarımdan özellikle rica ediyorum: Sürekli geçmiş yönetimlerden yakınarak vakit kaybetmek yerine önünüze bakmalı, hedeflerinizin peşinden koşmalısınız. Boş içerikli malumat arzıyla zaman geçiren, devamlı şikayetle avunan ve yerinde sayan yönetimler kaybetmeye mahkumdur.
Vatandaşlarımızla empati yapamayan, dertlere deva olamayan, sorunlara kulak veremeyen belediye yönetimlerinin akıbeti biliniz ki kayıptır. İkbal düşkünü değil, siyasi iffet düşkünü olmak lazımdır.Çıkarların ikmaline değil, hizmetin idamesine dört elle sarılmak önem ve öncelik sıralamasında en önde yer almalıdır. Erzincan’ı daha gelişmiş yapma mücadelemizde sizlerin desteğini bekliyor, Cenab-ı Allah’ın yardım ve himayesini niyaz ediyorum dedi.
Bahçeli, Erzincan mitinginin ardından kara yoluyla Erzurum’a hareket etti.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …