Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Otlukbeli’nde Maske Üretimi Başladı

Otlukbeli’nde Maske Üretimi Başladı

Tüm Dünyada ve Türkiye’de binlerce insanın hayatını kaybetmesine ve binlerce insanında çeşitli mağduriyetler yaşamasına neden olan Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında Otlukbeli Kaymakamlığı ve Otlukbeli Belediyesi tarafından, Belediye tekstil atölyesinde maske üretimine başlandı.

Türkiye dahil birçok ülkede etkisini gösteren koronavirüs (Covid19) salgınına karşı ihtiyaç duyulan maske için Erzincan’ın Otlukbeli ilçesinde üretime başlandı. Gönüllü bir ekip tarafından hazırlanan maskeler ilçe halkı, hastane, kamu kurum / kuruluşları, Emniyet Amirliği ve Jandarma Karakol’una ücretsiz olarak dağıtılacak. Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Otlukbeli Kaymakamı Ramazan Polat ve Belediye Başkanı Yusuf Tektaş eğitmen Ayşenur Ayşe Nur Göral’ dan bilgi aldılar.
Konu hakkında bir açıklama yapan Otlukbeli Belediye Başkanı Yusuf Tektaş; ”Ülkemizin ve dünyamızın içinde bulunduğu Covid 19 virüsüyle mücadelede ilçe Kaymakamlığımız ve Belediyemizin iş birliği ile Atölyemizde maske üretimine başlamış bulunuyoruz. İlçe Kaymakamımız Ramazan Polat’a ve Halk Eğitim Müdürlüğümüze destekleri için teşekkür ediyorum. Bu kapsamda üretilen maskeler tüm ilçe halkı olmak üzere hastaneye, kamu kurum / kuruluşlarına, Emniyet Amirliğine ve Jandarma Karakol’ una ücretsiz olarak dağıtılacaktır” dedi.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …