Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Otlukbeli’nde Maske Üretimi Başladı

Otlukbeli’nde Maske Üretimi Başladı

Tüm Dünyada ve Türkiye’de binlerce insanın hayatını kaybetmesine ve binlerce insanında çeşitli mağduriyetler yaşamasına neden olan Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında Otlukbeli Kaymakamlığı ve Otlukbeli Belediyesi tarafından, Belediye tekstil atölyesinde maske üretimine başlandı.

Türkiye dahil birçok ülkede etkisini gösteren koronavirüs (Covid19) salgınına karşı ihtiyaç duyulan maske için Erzincan’ın Otlukbeli ilçesinde üretime başlandı. Gönüllü bir ekip tarafından hazırlanan maskeler ilçe halkı, hastane, kamu kurum / kuruluşları, Emniyet Amirliği ve Jandarma Karakol’una ücretsiz olarak dağıtılacak. Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Otlukbeli Kaymakamı Ramazan Polat ve Belediye Başkanı Yusuf Tektaş eğitmen Ayşenur Ayşe Nur Göral’ dan bilgi aldılar.
Konu hakkında bir açıklama yapan Otlukbeli Belediye Başkanı Yusuf Tektaş; ”Ülkemizin ve dünyamızın içinde bulunduğu Covid 19 virüsüyle mücadelede ilçe Kaymakamlığımız ve Belediyemizin iş birliği ile Atölyemizde maske üretimine başlamış bulunuyoruz. İlçe Kaymakamımız Ramazan Polat’a ve Halk Eğitim Müdürlüğümüze destekleri için teşekkür ediyorum. Bu kapsamda üretilen maskeler tüm ilçe halkı olmak üzere hastaneye, kamu kurum / kuruluşlarına, Emniyet Amirliğine ve Jandarma Karakol’ una ücretsiz olarak dağıtılacaktır” dedi.

Diğer Haberler

Erzincan MEM 2022 Yılı Okul Eğitimi Erasmus+ Programı Kapsamında Gerçekleştirilen Köln Hareketliliği Tamamlandı

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından başvurusu yapılan ve akredite olunan Okul Eğitimi proje hareketlilikleri …

Hacı Ali Akın Caddesinde Sıcak Asfalt Ve Tretuvar Çalışmaları Tamamlandı

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun’un talimatları doğrultusunda Erzincan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, şehir genelinde …