Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Özel Çocuklar, Engelsiz Tren İle Masalsı Yolculuğa Çıktılar

Özel Çocuklar, Engelsiz Tren İle Masalsı Yolculuğa Çıktılar

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Dolayısıyla Erzincan Valiliği Himayelerinde Gerçekleştirilen “Engelsiz Tren” Projesi Kapsamında Engelli Çocuklara Tren Gezisi Düzenlendi.
33 özel çocuk Erzincan Tren Gar’ından başlayarak trenle Erzincan Kemah ve İliç ilçelerine aileleri ile birlikte günü birlik yolculuğa çıktılar.
Yolculuğa başlamadan önce Erzincan Belediyesi Mehteran Ekibinin çaldığı eserler eşliğinde eğlenen engelli çocuklar daha sonra tren yolculuğu için yerlerini aldılar.
Vali Mehmet Makas ve Eşi Elif Makas, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun ve Eşi Ürküş Aksun, Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı Dr Ali Demir ile Vali Yardımcısı Hüseyin Remzi Konak, Tren ile yolculuk yapacak çocuklar ile bir bir ilgilenerek hayırlı yolculuklar dileğinde bulundular.
Proje hakkında bilgi veren Vali Mehmet Makas; “33 engelli evladımızı velileri ile birlikte değişik bir gün olması ve farkındalığın gösterilmesi bağlamında trenle Kemah ve İliç ilçelerimizi kapsayan geziye gönderiyoruz.

Çocuklarımıza görsel bir şölen sunacağız inşallah. Kanyonlarıyla, Fırat’ıyla ve tarihi varlıklarıyla ilçelerimizi gezecekler. Trende gönüllü arkadaşlarımız da var. Palyaçosundan saz üstatlarına kadar eğlenceli bir yolculuk geçirecekler. İstiyoruz ki onlara yaşama sevincini daha fazla verebilelim. En büyük engelin yüreklerde ki engel olduğunu biliyoruz. Dolayısıyla onların yüreğinde hiçbir engel olmadığını da gözlemleyebiliyoruz.” dedi.
Engelli çocuklarımıza güzel bir gün yaşatmanın en büyük mutluluk olacağını belirten Vali Mehmet Makas, bu projenin gerçekleşmesinde emeği olan ve katkısı bulunan Belediye Başkanlığımıza, kamu kurumlarımıza, Erzincan Gönüllü Gençler Derneğine ve gönüllülere teşekkür etti.
Vali Mehmet Makas’ın komutuyla hareket eden trenden el sallayan çocukların mutlulukları gözlerinden okundu.

Diğer Haberler

“Gözümüz Olun” Projesi İşbirliği Protokolü İmza Töreni Düzenlendi

Erzincan’da huzur ve güven ortamının daha da arttırılması amacıyla Vali Hamza Aydoğdu başkanlığında, “Gözümüz Olun” …

Tanoğlu, Hukuki Süreç Başlattı

Erzincan’da faaliyet gösteren Ajans Erzincan isimli haber sitesinde yayınlanan haberlerle ilgili olarak Erzincan Ticaret ve …