21 Nisan 2022 ,Perşembe
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Pazarlarda demir bariyerli korona virüs önlemi

Pazarlarda demir bariyerli korona virüs önlemi

Erzincan’da korona virüse karşı yeni tedbirler kapsamında pazarların giriş ve çıkışları demir bariyerlerle kontrol altına alındı.
Uygulama ile Pazarlarda vatandaşlar, bariyerlerle oluşturulan koridorlardan giriş çıkış yaptı. Erzincan Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu yeni tip korona virüs (kovid-19) tedbirleri kapsamında pazar yerleriyle ilgili yeni kararlar almasının ardından pazarın toplanacağı gün pazar yeri kontrollü giriş, çıkışları sağlamak için belirlenen giriş ve çıkışlar haricinde diğer tüm alanlar demir bariyerlerle kapatılacak ve kontrolsüz giriş-çıkışlar engelleniyor..

Maske dağıtıldı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı koronavirürs tedbirleri kapsamında toplu alanlarda, market ve pazarlarda maske takma zorunluluğunu açıklamasının ardından Erzincan Belediyesi Zabıta Ekipleri ve Erzincan Ticaret İl Müdürlüğü yeni tip koronavirüs (COVID-19) tedbirleri kapsamında pazar girişlerinde vatandaşlara ücretsiz maske dağıttı. Bu salgının önüne geçebilmek için herkesin kurallara uyması gerektiğini hatırlatan Erzincan Ticaret İl Müdürü Recai Palabıyık “Geçtiğimiz hafta olduğu gibi pazarcı tezgahlarını ara mesafesini koruyorlar, vatandaşlarımız da oldukça duyarlı ve dikkatli davranıyorlar. Lütfen evde kalalım, evimizden çıkmayalım, mecbur olmadıktan sonra evden çıkmayın sağlıklı kalın” dedi.

Diğer Haberler

Kaymakam Kaykaç, Mehmetçikle İftar Yaptı

Refahiye Kaymakamı Eyüp Kaykaç; Belediye Başkanı Çakmak Paçacı, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hüsamettin Erol, …

Emniyet Teşkilatı İftarda Buluştu

Türk Polis Teşkilatının 177’nci kuruluş yıl dönümünü ve Polis Haftası dolayısıyla iftar programı düzenlendi. Düzenlenen …