9 Aralık Cumartesi , 2023
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Pazarlarda demir bariyerli korona virüs önlemi

Pazarlarda demir bariyerli korona virüs önlemi

Erzincan’da korona virüse karşı yeni tedbirler kapsamında pazarların giriş ve çıkışları demir bariyerlerle kontrol altına alındı.
Uygulama ile Pazarlarda vatandaşlar, bariyerlerle oluşturulan koridorlardan giriş çıkış yaptı. Erzincan Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu yeni tip korona virüs (kovid-19) tedbirleri kapsamında pazar yerleriyle ilgili yeni kararlar almasının ardından pazarın toplanacağı gün pazar yeri kontrollü giriş, çıkışları sağlamak için belirlenen giriş ve çıkışlar haricinde diğer tüm alanlar demir bariyerlerle kapatılacak ve kontrolsüz giriş-çıkışlar engelleniyor..

Maske dağıtıldı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı koronavirürs tedbirleri kapsamında toplu alanlarda, market ve pazarlarda maske takma zorunluluğunu açıklamasının ardından Erzincan Belediyesi Zabıta Ekipleri ve Erzincan Ticaret İl Müdürlüğü yeni tip koronavirüs (COVID-19) tedbirleri kapsamında pazar girişlerinde vatandaşlara ücretsiz maske dağıttı. Bu salgının önüne geçebilmek için herkesin kurallara uyması gerektiğini hatırlatan Erzincan Ticaret İl Müdürü Recai Palabıyık “Geçtiğimiz hafta olduğu gibi pazarcı tezgahlarını ara mesafesini koruyorlar, vatandaşlarımız da oldukça duyarlı ve dikkatli davranıyorlar. Lütfen evde kalalım, evimizden çıkmayalım, mecbur olmadıktan sonra evden çıkmayın sağlıklı kalın” dedi.

Diğer Haberler

Sağlık Konusunda Farkındalık Oluşturuldu

Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Birimi tarafından 14 Kasım Dünya Diyabet Günü ve …

Erzincan MEM 2022 Yılı Okul Eğitimi Erasmus+ Programı Kapsamında Gerçekleştirilen Köln Hareketliliği Tamamlandı

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından başvurusu yapılan ve akredite olunan Okul Eğitimi proje hareketlilikleri …