22 Şubat Perşembe , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Psikososyal Destek Ekiplerine Teşekkür Belgesi Verildi

Psikososyal Destek Ekiplerine Teşekkür Belgesi Verildi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Tarafından Depremde Büyük Bir Özveri ile Görev Yapan Personele Teşekkür Belgesi Gönderildi.
Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından psikososyal destek çalışması yapan Aile ve Sosyal Hizmetler Erzincan İl Müdürlüğü personeline teşekkür belgesi takdim edildi. İl Müdürlüğü’nde düzenlenen törene, 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden etkilenen illerdeki psikososyal destek çalışmalarında görev alan personel ve idareciler katıldı.
Erzincan Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada; 6 Şubat 2023 tarihinden meydana gelen ve 11 ilin etkilendiği asrın felaketinde, ana çözüm ortağı olduğumuz yerel düzey destek grubu alanları dahilinde, depremzede vatandaşlarımıza gerekli yardımda bulunmak, genel sağlık ve yaşam alanlarına uğrayan büyük yıkım sonrası yaşadıkları acılar ile tek başına yaşamakta zorlanan bireylere, gerek devlet desteği, gerek toplumsal destek o anki ihtiyaçlarını gidermek açısından büyük öneme sahiptir.Maddi ve manevi olarak depremden etkilenen vatandaşlarımızın yanında olup destek olunması, çaresizlik hissine bırakılmaması amacıyla deprem bölgesinde yürütülen psikososyal destek çalışmalarında görev alan personellere Sayın Bakanımız Mahinur Özdemir Göktaş hanımefendi tarafından gönderilen teşekkür belgeleri İl Müdürümüz Serdar Demirci tarafından personele takdim edildi.
Teşekkür belgesi takdiminin ardından deprem bölgesinde görev alan personel ile Erzincan Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bahçesinde, çay sohbetinde bir araya gelen Erzincan Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Serdar Demirci; Bu zorlu süreçte mesai mefhumu gözetmeksizin büyük bir özveri ile depremzede vatandaşlarımızın yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Asrın felaketinde yaraları hep birlikte sarıyoruz, gerek deprem bölgesinde gerekse de ilimize gelen depremzede misafirlerimize göstermiş olduğunuz ilgi ve çalışmalarınızdan ötürü her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum dedi.

Diğer Haberler

Erzincan’da Toplu Taşımaya Zam Yapıldı

Erzincan Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Bedir Limon, Özel Halk Otobüsü yolcu tarifesi artışı …

Erzincan’da Seralarda Ocak Ayında Marul Hasadı Sürüyor

​Erzincan’da kış sezonunda seralarda marul hasadı devam ederken, Erzincan Vali Yardımcısı Yusuf İzci, İl Müdür …