2 Aralık Cumartesi , 2023
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ REFAHİYE’DE TOPLU AÇILIŞ

REFAHİYE’DE TOPLU AÇILIŞ

Erzincan’ın Refahiye ilçesinde belediye tarafından yapılan yatırım ve temin edilen araçların toplu açılış ve hizmete sunuş programı düzenlendi.
Refahiye’de yapılan yatırım ve temin edilen araçların toplu açılış ve hizmete sunuş programı düzenlendi. Gerçekleşen törene Vali Mehmet Makas, Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır’ın da katıldı. Açılış konuşmasını yapan Refahiye Belediye Başkanı Çakmak Paçacı ilçede yapılan yeni yatırımlar ve belediye araç filosuna kazandırılan araçlar hakkında bilgi verdi.
Programda konuşan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, yapılan yatırımların ve belediye hizmetine kazandırılan araçların Refahiye ilçesine hayırlı olması temennisinde bulundular.
Ardından konuşan Vali Mehmet Makas, ilçede yapılan yatırımlar ve belediyeye kazandırılan araç ve malzeme desteğinden bahsederek; “Refahiye İlçemizde eksikliği hissedilen toplam maliyeti 1 milyon 350 bin TL olan mezbahanın yapımı için Doğu Anadolu Kalkınma Bölge İdaresi Başkanlığından proje bedelinin % 90 tutarında hibe desteği sağlanmış kalan %10’luk kısmı ise belediye bütçesinden karşılanarak hizmete sunulmuştur. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızca 1 milyon 500 bin TL yardım ile 2020 yılı içerisinde 60 bin m2 kilit parke yol ve kaldırım yapılmış olup, proje dahilinde 2021 yılında çalışmalar devam edecektir.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızdan 1 adet yol süpürme aracı, 1 adet çöp toplama aracı ve 160 adet çöp konteynırı da hibe olarak alınmıştır. Hayırsever işadamı tarafından 17 kişilik minibüs belediyeye hibe edilerek vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur. Sağlık Bakanlığımız tarafından 1 adet 4×4 112 Ambulans ve Kalp Masaj Cihazı Refahiye Dr. Fahrettin Uğur Devlet Hastanesine hibe edilmiştir. Atıl durumda olan çöp kamyonu, İstanbul Milletvekilimiz Serkan Bayram’ın finansman desteğiyle arasöze dönüştürülerek yine vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur” dedi
Konuşmaların ardından dualar eşliğinde devam eden programda; Vali Mehmet Makas, Milletvekilleri Sayın Süleyman Karaman ve Sayın Burhan Çakır belediye bünyesine kazandırılan araçlarla İlçe turu yaptılar.

Diğer Haberler

Erzincan MEM 2022 Yılı Okul Eğitimi Erasmus+ Programı Kapsamında Gerçekleştirilen Köln Hareketliliği Tamamlandı

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından başvurusu yapılan ve akredite olunan Okul Eğitimi proje hareketlilikleri …

Hacı Ali Akın Caddesinde Sıcak Asfalt Ve Tretuvar Çalışmaları Tamamlandı

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun’un talimatları doğrultusunda Erzincan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, şehir genelinde …