22 Mayıs Çarşamba , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Rektör Levent, Anadolu Üniversiteler Birliği Toplantısına Katıldı

Rektör Levent, Anadolu Üniversiteler Birliği Toplantısına Katıldı

Kurumsal Akreditasyon Belgesi Takdim Töreni ve Anadolu Üniversiteler Birliği Kurumsal Akreditasyon Süreci Tecrübe Paylaşımı Toplantısı Düzenlendi.
İnönü Üniversitesinin, Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından “Kurumsal Akreditasyon Belgesi” almaya hak kazanması sebebiyle Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezinde Kurumsal Akreditasyon Belge Takdim Töreni gerçekleştirildi.Ezincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Anadolu Üniversiteler Birliği toplantısına katıldı. Malatya İnönü Üniversitesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen ve İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Muhsin Kar, Anadolu Üniversiteler Birliği Dönem Başkanı ve Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Mehmet Kul, Rektörü Prof. Dr. Akın Levent ve bazı üniversitelerin rektörleri ve akademisyenlerinin katıldığı toplantıda Rektörü Prof. Dr. Akın’e Rektör Yardımcıları Prof. Dr. A. Ercan Ekinci ve Prof. Dr. Adem Başıbüyük ile Kalite Koordinatör Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi M. Kürşat Öksüz ve Kalite Koordinatörlüğü üyesi Öğr. Gör. Nilgün Nursu Tekay eşlik etti.
Toplantıda önce İnönü Üniversitesinin, Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından “Kurumsal Akreditasyon Belgesi” almaya hak kazanması sebebiyle Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezinde Kurumsal Akreditasyon Belge Takdim Töreni gerçekleştirildi. Düzenlenen törende yapılan açılış konuşmalarının ardından İnönü Üniversitesine “Kurumsal Akreditasyon Belgesi” takdim edildi.
Daha sonra program, Anadolu Üniversiteler Birliği kurumsal akreditasyon süreci tecrübe paylaşım toplantısı ile devam etti. Geçekleştirilen paylaşım toplantısında Anadolu Üniversiteler Birliğini oluşturan üniversite temsilcileri Kurumsal Akreditasyon konusunda fikir alışverişinde bulundu.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …