23 Haziran Pazar , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Rektör Levent, Basin Mensuplariyla Bir Araya Geldi

Rektör Levent, Basin Mensuplariyla Bir Araya Geldi

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Senato Salonu’nda yapılan kahvaltı programına Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, EGC Başkanı Barış Yalçınkaya, Kazankaya Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mustafa Özsoy Rektör Yardımcıları ve Erzincan basın mensupları katıldı.
Toplantıda 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan Rektör Prof. Dr. Akın Levent, gece gündüz demeden toplumu bilgilendirmek adına fedakârca çalışarak kamu hizmeti görevini layıkıyla yerine getirmeye çalışan gazetecilerin ’10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı. basın mensupları ile bir süre sohbet eden Rektör Prof. Dr. Akın Levent, üniversitenin son durumu ile ilgili gazetecilere bilgilendirme sunumu yaptı.
2006 yılından bu yana üniversitenin her alanda büyüme hızını artırdığını belirten Rektör Prof. Dr. Akın Levent, üniversitedeki birim, personel, öğrenci sayıları ile birlikte fiziki olarak değişen gelişmelerden bahsetti. Son yıllarda Anadolu’da Bir Dünya Üniversitesi olma yolunda önemli adımlar atan Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesinin birçok alanda önemli başarılara imza attığını belirtti. Öğretim elamanlarının çalışmaları sayesindeki başarılara da değinen Rektör Levent: “ Türk Dünyası Sempozyumun üniversitemizde yapılması şehrimiz, ülkemiz için getirisi çok önemli oldu. En önemli getirisi yavru vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti nin Türk Devletler Teşkilatı tarafından gözlemci üye olarak kabul edilmesiydi.
Bu çok önemliydi. Üniversitemiz adına bir diğer önemli olayda deprem teknolojileri enstitüsünün Erzincan’da kurulması. Burası Türkiye’de tek olacak bir yer. Kandilli rasathanesinden de destek gelecek. Deprem Teknolojileri Enstitüsü Türkiye için bölge için çok önemli bir kuruluş ve bizde buna çok önem veriyoruz. Burada yapılacak işler ilimize ve ülkemize deprem komsunda çok önemli şeyler kazandıracak. İlimizin ve üniversitemizin isminin sürekli anılmasına sebep olacak bir enstitü olduğu buradan sizlere söylüyorum. Enstitüye önemli bir hoca getireceğiz. Depremle alakalı hocalar gelecek.
Bunların desteğiyle emin adımlarla yolumuza devam edeceğiz. Eğitime, bilime kaynak oluşturulmasıyla alakalı uğraştığımız işler var. Bir çok çalışma yaptık bunlardan biri Ges . Sonrasında Meydan 24 Yaşam Merkezi gibi bir alanla ilimize katkılar sunmaya çalışıyoruz. Üniversitenin tapulu bir yeri olacak şekilde şehre katkı sunacak. Bilimsel araştırma projeleri yürütüyoruz. Bu sayede Türkiye’de 10’ncuncu sıradayız.45 üniversite arasında 26. Sırada kendine yer buldu. 2022 yılında yapılan üniversite sıralamalarında da üniversitemiz bazı alanlarda başarı göstermiştir’ diye konuştu.
Soru cevap şeklinde son bulan toplantıda Rektör Levent, tüm basın mensuplarına katılımlarından dolayı teşekkürlerini sundu.

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …