Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Rektör Levent’ten Doç. Dr. Hakan Yalçıner ve araştırma ekibine ziyaret

Rektör Levent’ten Doç. Dr. Hakan Yalçıner ve araştırma ekibine ziyaret

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hakan Yalçıner ve araştırma ekibi, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi 13 Mart Yapı Mekaniği Laboratuvarında paslanmış betonarme kolonlar üzerinde deneysel bir çalışma gerçekleştirdi. Çalışma sonucunda ortaya çıkan yeni modeller, 1952 yılında İngiltere’de kurulan ve deprem yönetmeliklerine katkı sunan Uluslararası Yapısal Beton Federasyonu (CEB-FIB) korozyon komitesinde kabul edildi.
Sadece korozyon alalında dünya çapında uzman akademisyenlerin davet edildiği CACRC-2020 (Capacity Assessment of Corroded Reinforced Concrete Structures) etkinliğinde Türkiye’den yalnızca Doç. Dr. Yalçıner ve araştırma ekibi yer aldı. Gerçekleştirilen korozyon komitesi toplantısında Doç. Dr. Yalçıner ve araştırma ekibi adına Arş. Gör. Alper Çelik bildiri sunumunu gerçekleştirdi.
Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent de Doç. Dr. Yalçıner ve araştırma ekibini Mühendislik Fakültesinde ziyaret ederek yaptıkları bu başarılı çalışma için tebrik etti. Ziyarette Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. A. Ercan Ekinci ve Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Genel Sekreteri H. Ferit Bayata da hazır bulundu.

Diğer Haberler

Erzincan MEM 2022 Yılı Okul Eğitimi Erasmus+ Programı Kapsamında Gerçekleştirilen Köln Hareketliliği Tamamlandı

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından başvurusu yapılan ve akredite olunan Okul Eğitimi proje hareketlilikleri …

Hacı Ali Akın Caddesinde Sıcak Asfalt Ve Tretuvar Çalışmaları Tamamlandı

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun’un talimatları doğrultusunda Erzincan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, şehir genelinde …